11 czerwca odbyła się akcja charytatywna “Ogród Nadziei” połączoną ze zbiórką publiczną funduszy na rzecz Hospicjum.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, podczas której oprawę muzyczną wykonał Zespół „Pełni Ducha Świętego” z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Po mszy rozpoczęła się część artystyczna. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Na scenie wystąpił: zespół kociewski „Maki i Modraki” ze Szkoły Podstawowej nr 4, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 przedstawiające inscenizację „Brzydkie kaczątko” oraz roztańczone i rozśpiewane przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jarzębinka”. Piosenki o nadziei, miłości i przyjaźni, tak bardzo ważnej w naszym życiu, zaśpiewał Chórek dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej. Nie zabrakło także występu Tczewskiego Zespołu Szantowego, który rozkołysał zebraną publiczność i zachęcił do wspólnego śpiewania. Duet Iwona Belka i Mariusz Dworakowski przypomniał znane melodie i piosenki rozrywkowe. Harcerska Orkiestra Dęta przedstawiła szeroki repertuar, poczynając od lat 50, kończąc na utworach współczesnych. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i podziękowaniami.

Na terenie ogrodu ustawione były punkty gastronomiczne, gdzie każdy chętny mógł nabyć grochówkę, żurek, bigos, kiełbaskę z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, przygotowane przez pracowników Szpitali Tczewskich S.A. i sponsorów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Stoiska: do malowania twarzy, zaplatania kolorowych warkoczyków, usług fryzjerskich i profesjonalnego makijażu zgromadziły tłumy zaineresowanych, dzięki praktykantkom z Centrum Szkolenia Zawodowego „Nauka”.  Nie zabrakło punktu profilaktycznego z pomiarem ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi oraz punktu informacyjno – edukacyjnego.

Z podziwem doceniamy trud Wolontariuszy, którzy w tak piękny, upalny, wolny dzień, z determinacją i uporem, ofiarowali swój bezcenny czas i kwestowali na rzecz hospicjum. W pocie czoła, zmęczeni, nie poddawali się, przyświecał im jeden cel: rozpalić płomień nadziei w sercach potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, bez których Akcja nie przybrałaby tak doniosłego charakteru: darczyńcom, sponsorom, partnerom, personelowi Szpitali Tczewskich S.A., Radnym Miasta i Powiatu, Wolontariuszom i ich Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu szkół tczewskich i powiatu za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc i wspaniałą współpracę w XV Akcji Charytatywnej Ogród Nadziei. – powiedziała Teresa Sychmeler Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Ogród Nadziei”.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPatrole rowerowe Straży Miejskiej
Następny artykułGrunt na medal