Strona głównaDlaczego warto

ZAINWESTUJ W TCZEWIE - Dlaczego warto

Dlaczego Tczew jest znakomitym miejscem do inwestowania?

Tczew to czwarte pod względem wielkości miasto województwa pomorskiego. Niewielki dystans od Trójmiasta sprawia, że Tczew korzysta ze wszystkich dobrodziejstw takiego sąsiedztwa, unikając zarazem kłopotów, z jakimi boryka się wielka aglomeracja. Tczew to miasto nieskrępowanego wzrostu i nowych perspektyw! Tczew od wieków leży na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych. Ten ważny węzeł kolejowy znajduje się blisko autostrady A1, żeglownej Wisły i zaledwie pół godziny jazdy od międzynarodowego lotniska.

Tczew to prawdziwa brama, otwarta na południe Polski! Prognozy demograficzne dla Tczewa na tle regionu kształtują się korzystnie. Wyedukowana grupa mieszkańców miasta i powiatu stanowi siłę, którą powinien wziąć pod uwagę każdy przyszły pracodawca.

Korzystna lokalizacja, wsparcie inwestycyjne, atrakcje turystyczne oraz wiele innych czynników wpływają na atrakcyjność Gminy Miejskiej Tczew

Mirosław Pobłocki

Prezydent Miasta Tczewa

W Tczewie dominuje branża wysokich technologii

To u nas znajdziesz takie firmy jak: Eaton Truck Components i Eaton Automotive Components (cenionych na całym świecie producentów systemów doładowań i skrzyń biegów do samochodów), Thales Sp. z o.o. (światowego lidera zabezpieczeń cyfrowych), Molex Premise Networks Sp. z o.o. (czołowego producenta złącz elektronicznych, elektrycznych światłowodów), MBF Sp. z o.o. (globalnego lidera w produkcji wyrobów lateksowych), Flex International Poland Sp. z o.o. (światowej klasy dostawcę szeroko pojętych usług produkcyjnych w branży elektronicznej – EMS (Electronic Manufacturing Service), Multi Packaging Solutions  Sp. z o.o. (lidera w produkcji wysokiej jakości opakowań towarów luksusowych), Press-Glass S.A. (największy w Europie producent szyb zespolonych i specjalnych), Apator Metrix Tczew S.A. (europejski lider w branży gazomierzy oraz aparatury łącznikowej w systemach gazowych i wodnych) czy miejska spółka Zakład Utylizacji Odpadów Stałych (zakład szczycący się wprowadzaniem jednej z najnowocześniejszych w Europie technologii utylizacji odpadów stałych oraz wiodącym w kraju projektem segregacji śmieci). Obecny jest u nas miedzy innymi kapitał amerykański, szwedzki, niemiecki, belgijski i francuski.

DROGA

krajowa 22  –  2 km
krajowa 91  – przyległa
autostrada A1  – 7 km

MIASTO

gdańsk 30 km

LOTNISKO

gdańsk / rębiechowo gdn
– 40 km

GMINA

mieszkańców ~57 000

powierzchnia 22,4 km2

Kontakt

Urząd Miejski w Tczewie
pl. Piłsudskiego 1
83-110 Tczew
Województwo pomorskie

Zadzwoń lub napisz
tel. +48 58 77 59 309
fax +48 58 77 59 354
e-mail: info@um.tczew.pl

Godziny otwarcia urzędu
pon. - śr. od 7:30 do 15:30
czwartek – od 7:30 do 16:30
piątek – od 7:30 do 14:30

Nasi partnerzy

client-image
client-image
client-image
client-image
client-image
Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content