Mniej samochodem, a więcej pieszo – wyniki badania mobilności uczniów szkół podstawowych 2023

Miasto Tczew od wielu lat prowadzi politykę zrównoważonej mobilności mającą na celu zachęcenie mieszkańców do częstszych podróży pieszych, autobusem i rowerem, kosztem rzadszego przemieszczania się samochodem.

Wypadki z udziałem rowerzystów (2017-2023) wraz z mapą

Analiza wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów przeprowadzana jest corocznie na podstawie danych z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji. W tym roku poza analizą danych za 2023 rok, postanowiliśmy przeanalizować również całe dane za 7 poprzednich lat czyli za okres 2017-2023. Czemu akurat ten okres? Poprzednia duża analiza skupiała się na danych z okresu 2007-2019. Tym razem chcielibyśmy wziąć pod uwagę tylko ten okres kiedy istniała już większa sieci dróg rowerowych w Tczewie. Poza tym to właśnie od 2017 roku nastąpił “boom” rowerowy w Tczewie, wcześniej ten ruch był znikomy. Z tej analizy poza wykresami jakie przedstawimy poniżej, powstała również mapa, o której na końcu artykułu. Zacznijmy omawianie od minionego roku.

XIII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu – 20-21 kwietnia

W dniach 20-21 kwietnia w godz. 10:00-17:00 odbędą się XIII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu.

Godzina dla Ziemi – 23 marca o godz. 20.30 wyłączamy światło

Godzina dla Ziemi odbywa się co roku w ostatnią sobotę marca i ma na celu zwrócenie uwagi na dobro naszej planety. Podczas Godziny dla...

MIŁO! w mieście – edycja 2024

MIŁO! w mieście. Edukacja mobilności aktywnej w tczewskich szkołach i przedszkolach.

Ruszyła rejestracja firm i pracowników do 8 edycji konkursu Rowerem do Pracy

Rozpoczynamy VIII edycję konkursu „Rowerem do Pracy”. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.

Powrót pełnej floty rowerów Mevo – co czeka użytkowników w nowym sezonie

Po zimowej przerwie już można korzystać z pełnej floty rowerów Mevo. Mieszkańcy i turyści dostali do dyspozycji 3200 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz 1000 tradycyjnych. Tylko przez okres zimowy użytkownicy Mevo podczas 125 tys. podróży przejechali prawie 350 tys. km. W tym sezonie na rowerach Mevo zobaczymy także streetworkerów, a na wiosnę Mevo weźmie udział w ekologicznym rajdzie rowerowym.

Wygraj 3 tys. zł na zielony zakątek na twoim osiedlu

Ruszył ogólnopolski projekt grantowy "Zielona Ławeczka", przeznaczony dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach liczących ponad 10 tys. mieszkańców.

Zużyte opony to nie odpady komunalne

Zużyte opony nie są odpadami komunalnymi. Za pozostawienie porzuconych opon w miejscach do tego nieprzeznaczonych np. przy wiatach śmietnikowych, pojemnikach na odpady komunalne - grozi kara grzywny w wysokości nie mniejszej niż 500 zł. (art. 145 Kodeksu wykroczeń)

Miasto Tczew - społeczność

3,540FaniLubię
1,229ObserwującyObserwuj
531SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content