Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky – 9 czerwca

9 czerwca o godz. 10.00 na kanonce odbędą się Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky.

Tczewska Liga Siatkówki – podsumowanie

To już jest koniec… zgodnie ze słowami piosenki, musiał kiedyś nadejść ten czas, czas zakończenia premierowej edycji Tczewskiej Ligi Siatkówki.

Wadim Papiż zajął 5 miejsce w trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Polski!

W miniony weekend do Kielc przyjechało ponad 100 zawodniczek i zawodników, aby skrzyżować kije w kolejnym turnieju Grand Prix Polski. Na liście startowej znaleźli się także bilardziści tczewskiej Arkadii (Kamil Sząszor i Wadim Papiż – Europool Arkadia Tczew oraz Kacper Konkel – Arkadia II Tczew).

Mniej samochodem, a więcej pieszo – wyniki badania mobilności uczniów szkół podstawowych 2023

Miasto Tczew od wielu lat prowadzi politykę zrównoważonej mobilności mającą na celu zachęcenie mieszkańców do częstszych podróży pieszych, autobusem i rowerem, kosztem rzadszego przemieszczania się samochodem.

II Bieg Tapflo – Dycha z pompą już za nami!

12.05.2024 roku odbył się II Bieg Tapflo – Dycha z pompą. Start i meta znajdowały się w siedzibie Firmy Tapflo Sp. z o. o. w Tczewie. Trasa prowadziła ulicami Tczewa oraz Gminy Tczew : ul. Kap. M. Stankiewicza, Czatkowską, Wiślaną trasą rowerową, ul. Nizinną, Okrętową i do mety przy ul. Czatkowskiej, na odcinku 10 km. Do biegu zapisało się 215 uczestników, pakiety startowe odebrało 209 uczestników, natomiast bieg ukończyło 206 zawodników.

Silgan Ćwierćmaraton 2024

27.05.2024 roku odbyła się IX edycja SILGAN Ćwierćmaratonu na trasie Tczew – Rokitki – Śliwiny – Rokitki - Tczew, na odcinku 10.540 km. Do biegu zapisało się 204 uczestników, pakiety startowe odebrało 198 uczestników, natomiast bieg ukończyło 185 zawodników.

Wypadki z udziałem rowerzystów (2017-2023) wraz z mapą

Analiza wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów przeprowadzana jest corocznie na podstawie danych z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji. W tym roku poza analizą danych za 2023 rok, postanowiliśmy przeanalizować również całe dane za 7 poprzednich lat czyli za okres 2017-2023. Czemu akurat ten okres? Poprzednia duża analiza skupiała się na danych z okresu 2007-2019. Tym razem chcielibyśmy wziąć pod uwagę tylko ten okres kiedy istniała już większa sieci dróg rowerowych w Tczewie. Poza tym to właśnie od 2017 roku nastąpił “boom” rowerowy w Tczewie, wcześniej ten ruch był znikomy. Z tej analizy poza wykresami jakie przedstawimy poniżej, powstała również mapa, o której na końcu artykułu. Zacznijmy omawianie od minionego roku.

XXIV Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. w hali II LO w Tczewie odbył się XXIV Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa. Zawody zorganizowano po kilkuletniej przerwie spowodowaną pandemią.

Zawody przedszkolaków – 20 kwietnia

20 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy na zawody sprawnościowe przedszkolaków do hali sportowej przy II LO w Tczewie.

Tczewska Liga Siatkówki

Druga kolejka Tczewskiej Ligi Siatkówki zapowiada się niezwykle emocjonująco. Dlaczego? Odpowiedź to wyniki meczów rozegranych dwa tygodnie temu podczas inauguracyjnej pierwszej kolejki.

Miasto Tczew - społeczność

3,540FaniLubię
1,229ObserwującyObserwuj
530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących
Skip to content