18-19 października w Szkole Podstawowej nr 9 Specjalnej i Szkole Podstawowej nr  4 odbyły się zajęcia profilaktyczne związane z bezpieczeństwem pieszych prowadzone przez strażników miejskich.

Podczas spotkania przypomniano zasady, których trzeba przestrzegać na drodze, promując pozytywne wzorce zachowań. Przedstawiono zalety korzystania z elementów odblaskowych. Dzieci mogły zapoznać się z oznakowaniem “przejścia dla pieszych”, znaczeniem sygnalizacji świetlnej oraz znakami drogowymi dla pieszych. Głównym celem organizowanych zajęć jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas kolejnych etapów edukacji szkolnej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

Chcemy kształtować postawę odpowiedzialności już wśród najmłodszych dzieci i przekazać im wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Podczas zajęć wykorzystano „ magiczną tubę”. Dzięki jej pomocy, możemy pokazać dzieciom, jak zachowuje się element odblaskowy w momencie gdy pada na niego światło i jak znacząco odblaski poprawiają naszą widoczność.

Wiedza o drogowych zagrożeniach oraz umiejętność bezpiecznego poruszania się na drodze, w połączeniu ze znajomością zasad i podstawowych przepisów, skutkuje zmniejszeniem wypadków z udziałem pieszych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski i lizaki.

SMREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułBezpłatne badanie mammograficzne
Następny artykułStrażnicy kontrolują tczewskie nekropolie