Tczewska Straż Miejska rozpoczyna działania związane z dniem Wszystkich Świętych. W związku z tym, na cmentarzach pojawiły się patrole, a strażnicy nie tylko kontrolują teren, ale także rozmawiają i ostrzegają mieszkańców przed możliwymi zagrożeniami.

Funkcjonariusze pilnują porządku na terenie cmentarzy oraz w ich rejonie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Wzmożone kontrole mają przeciwdziałać aktom wandalizmu, kradzieżom i zapobiegać handlowi w miejscach niedozwolonych. Strażnicy przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożność i nie pozostawianiu bez opieki przy nagrobkach torebek oraz innych wartościowych przedmiotów, które przez naszą nieuwagę mogą stać się łupem złodziei. Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów w okolicach cmentarzy prosimy o korzystanie z parkingów oraz o rozsądne wybieranie miejsca postojowego dla naszego auta. Apelujemy, aby zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i bezwzględnie się do niego stosować. Nie zastawiajmy wjazdów i wyjazdów z posesji, wejść do budynków i innych prawidłowo parkujących pojazdów. Podczas święta strażnicy będą obecni przy nekropoliach, wspierając działania tczewskiej policji.
W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego poprośmy o pomoc najbliższy patrol lub zgłośmy ten fakt dyżurnemu Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

SMREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZajęcia profilaktyczne o bezpieczeństwie w szkołach
Następny artykułKultura w sąsiedztwie – kreatywne warsztaty na Suchostrzygach