Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę Artura Kubaszewskiego LUSTRA, znajdującą się przy ul. Podmurnej 15. Wernisaż: 3.03.23 r. godz. 18.00. Wystawa czynna do 7 kwietnia 2023 r.

Artur Kubaszewski –  ur. w 1966 r. w Olecku.  Pochodzi z Suwałk. Mieszka w Malborku. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Fotografuje, rzeźbi, tworzy instalacje. Jego ulubione materiały to drewno, złom, lustra.

Lustro, jak żaden inny przedmiot codziennego użytku, skłania do refleksji nad jednym z największych problemów człowieka – przemijaniem. Codziennie pokazuje ono nas starszych o jeden dzień w naszym powolnym marszu ku śmierci. Jeśli na granicy rzeczywistości i jej odbicia w lustrze  dodamy  jakiś nowy, własny element, jakąś sugestię, to możemy podziałać na widza bardziej i wzmocnić lub ukierunkować jego refleksję na temat życia, upływającego czasu. Nowa technika oferuje również ciekawe efekty wizualne i plastyczne. W spreparowanym odpowiednio lustrze odbijająca się rzeczywistość miesza się z obrazem przebijającym się z drugiej jego strony. Takie dzieło żyje, zmienia się wraz z nami i naszym w nim odbiciem, z porami dnia, światłem.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Złota Rybka przed 40-tką” monodram Magdaleny Bochan-Jachimek – 5 marca
Następny artykułBieg Tropem Wilczym – pamięci Żołnierzy Wyklętych