Urząd Miejski w Tczewie oraz Fundacja To i Co – Tczewscy Kurierzy Rowerowi zapraszają do udziału w wydarzeniach Tygodnia Mobilności Aktywnej.

W tym tygodniu docenimy tych, którzy do codziennych dojazdów w mieście używają roweru, własnych nóg czy autobusu. Będziemy zachęcać nieprzekonanych, by spróbowali przemieszczać się inaczej niż samochodem. Gwarantujemy, że będzie MIŁO!

PROGRAM:

16.09. czwartek
MIŁO! Codzienne dojazdy rowerem!
W godzinach 6.00-8.00 (lub do wyczerpania zapasów) na rowerzystów i rowerzystki będzie czekać pyszny poczęstunek. Szukajcie nas w okolicach przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Wojska Polskiego ! 


17.09. piątek
MIŁO! Kręcić w mieście!
Zapraszamy na Alleycat – wyścig rowerowy po ulicach miasta. Każda osoba uczestnicząca dostanie MIŁE! zadania do wykonania! Dla najdzielniejszych czekają MIŁE! nagrody! Startujemy o 19.00 przy Pl. Piłsudskiego! Pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu, a po wyścigu zapraszamy na afterparty do Warsztatowa Klub!

18.09. sobota

MIŁO! Jechać razem
O godzinie 10.00 startuje z KANONKI XIV Miejski Przejazd Rowerowy! Meta w tym samym miejscu!

MIŁO! się spotkać!
O godzinie 11.00 w WARSZTATOWA KLUB wystartuje PCHLI TARG rowerowy – przestrzeń, w której możecie wymienić się gadżetami, dodatkami rowerowymi, sprzedać używany rower i/lub akcesoria. Podczas wydarzenia dostępny będzie punkt serwisu rowerów Chcesz zostać wystawcą? Zgłoś się na kontakt@kurierzy.tczew.pl .Podczas wydarzenia dostępny będzie darmowy punkt serwisowy od KORBA Naprawa Rowerów. Organizatorzy zapewnią też gry i zabawy rowerowe dla dorosłych i dla dzieci Jak zwykle będzie można przejechać się na rowerze towarowym (cargo).
11.00 – start imprezy
11.00 – 15.00 – darmowy serwis rowerowy
11.00 – 15.00 – rozgrywki w MOLKKY – fińskie kręgle
12.00 – 13.30 – wyścigi rowerowe dla dzieci – kategoria: rowerki biegowe, kategoria koła: 16’, 20’, 24’
12.00 – kreatywna JOGA na trawie
11.00 – 13.00 – przejażdżki rowerami cargo
14.00 – nauka jazdy na rowerze dwukołowym
15.00 – mecz bike polo (zapisy na miejscu)

PCHLI TARG sponsorowany przez Flex Foundation!

MIŁO! Świecić przykładem
O godz. 19.30 zapraszamy na ŚWIETLIK – nocny przejazd rowerowy – pamiętajcie o oświetleniu i pozytywnym nastawieniu, a po świetliku zapraszamy na ognicho w na Górkach!

19.09. niedziela
MIŁA! bo Rowerowa gra miejska
To atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Tczewa i jego historii. Zapraszamy razem z Dawnym Tczewem.
Startujemy o godz. 15.00 pod Tczewskimi Kurierami Rowerowymi na ul. Krótkiej 10
Zasady są proste: Śledź profil Dawnego Tczewa, na którym opublikujemy miejsca, w których sfotografujesz siebie na rowerze.

20.09. poniedziałek

Mijamy się MIŁO!
Poniedziałki nie muszą być ponure. My rozweselimy Was MIŁYM poczęstunkiem doceniającym Wasze codzienne PIESZE podróże po Tczewie. Tym razem pojawimy się na Starym Mieście oraz na Suchostrzygach!

21.09. wtorek
MIŁY! początek dnia
W godzinach 6.00-8.00 przygotujemy mini kawiarenkę na węźle transportowym. Częstując kawą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus lub pociąg jako środek transportu.

MIŁO! że wybierasz autobus!
W ciągu całego dnia wolontariusze będą umilać podróż pasażerom i pasażerkom miejskich autobusów! W jaki sposób? To niespodzianka! Do zobaczenia na trasie!

22.09. środa – Dzień bez Samochodu
MIŁO! się o siebie troszczyć!
W tym dniu ulicami Tczewa przejedzie masa dzieciaków ze szkół podstawowych. Chcą zachęcić kierowców, by nie pędzili tak ulicami miasta i zadbali o bezpieczeństwo dzieci na rowerach! Będzie kolorowo! Będzie głośno! Będzie MIŁO!

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew oraz Flex Foundation.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs na projekt pocztówki
Następny artykułPiąty turniej Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym