W sobotę 11 września rozegrano ostatni turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Do turnieju zapisało się 10 zawodników.

Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Rozpoczęto od dwóch meczy barażowych w których zagrali cztery najniżej sklasyfikowani zawodnicy. Zwycięzcy baraży awansowali do ćwierćfinałów.

Cały turniej miał bardzo szybkie tępo, może był to wynik odczuwalnej wysokiej temperatury i obawy przed deszczem. Niestety pogoda pokrzyżowała nieco plany i rozgrywki trzeba było dokończyć pod halą namiotową. Deszcz zaczął padać akurat pod koniec ostatniego meczu półfinałowego, zatem finał i mecz o III miejsce rozegrano już na innej nawierzchni.

W meczu o III miejsce spotkali się Damian Manuszewski i Nikodem Śmiałek. Zwycięzcą meczu został Damian Manuszewski pewnie pokonując rywala 6:1, 6:4.

W finale zagrali Dawid Pałys i Łukasz Pindel. Ostatni mecz tegorocznego Grand Prix obfitował w widowiskowe akcje. Po bardzo ciekawym meczu zwyciężył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Dawid Pałys 6:1, 6:4.

Na zakończenie turnieju podliczono punkty, następnie pięciu najlepszych zawodników całego cyklu otrzymało nagrody. Przypominamy, że do klasyfikacji końcowej brano pod uwagę cztery najlepsze występy z całego cyklu.

Najlepsza piątka tegorocznego cyklu Grand Prix:

  • I   Pałys Dawid Łukasz   222 pkt.
  • II   Konkel Tomasz   168 pkt.
  • III   Manuszewski Damian   144 pkt.
  • IV   Czubek Łukasz   120 pkt.
  • V   Pestka Sebastian   114 pkt.

(TCSiR)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTydzień Mobilności Aktywnej
Następny artykułEuropejskie Dni Dziedzictwa w Fabryce Sztuk