Twórcze spotkania to kameralne warsztaty dla dzieci, w pięknym parku – skrytym za Centrum Kultury i Sztuki. Spotkajmy się, aby tworzyć, działać i bawić się! Twórcze spotkania odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia. Start o godz. 10.00. Wstęp wolny!

Tegoroczna propozycja tematyczna to szereg atrakcyjnych działań, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, kreatywne, sportowe, przyrodnicze. Każde spotkanie kończyć będzie wspólna zabawa z kolorową chustą animacyjną lub zabawy ruchowe. Nie zabraknie słodkiej niespodzianki! A wszystko to w naszym kameralnym parku – za CKIS!

Uwaga!  Nasza oferta skierowana jest tylko do odbiorców indywidualnych!

PLAN DZIAŁAŃ:

  1. 05 lipca 2023 r. SPOTKANIE PEŁNE MUZYKI – FABRYKA MUZYKÓW

Czy nauka muzyki może być łatwa i przyjemna? Oczywiście! Tak samo jak muzykowanie. Proponujemy  grę, podczas której w kilka minut nauczysz się wartości nutowych. Pokażemy i damy Ci zagrać na kilku instrumentach, których mogłeś nawet nie znać. Pośpiewamy, pogramy, pobawimy się. Ale najpierw potworzymy – na początku naszego spotkania  odbędą się warsztaty plastyczne – zrobimy instrumenty z wykorzystaniem m.in. papierowych rolek.

  • 12 lipca 2023 r. FIKU-MIKU W BAŁTYKU  – DZICY PRZYRODNICY

W trakcie tych warsztatów Tczew przez chwilkę znajdzie się… nad morzem. Ze skarbów wyrzucanych na plażę przez morskie fale wykonamy ramki do zdjęć i obrazków. Sprawdzimy też, jak szybkie potrafią być flądry – rybi mieszkańcy naszego Bałtyku. A na koniec „sklecimy” tratwę z patyków, którą będziecie mogli zwodować podczas waszych wycieczek nad jezioro! Gotowi na morską przygodę? Zapraszamy!

  • 19 lipca 2023 r. GEOMETRYCZNA ABSTRAKCJA – WARSZTATY PLASTYCZNE

Kartka papieru, taśma malarska, kredki i pisaki – tyle wystarczy, aby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Kolorowe mozaiki mogą stać się oryginalną ozdobą domowego wnętrza albo oryginalnym prezentem!

  • 26 lipca 2023 r. SPORTOWY CHALLANGE

Podejmij sportowe wyzwanie!  Zalicz poszczególne konkurencje, zdobądź 4 pieczątki i odbierz upominek!

  • 2 sierpnia 2023 r.  LETNIA ŁĄKA – KREATYWNE WARSZTATY

Tym razem tematem wydarzenia będzie letnia, kolorowa łąka, zamieszkałe tam latające stworzenia, rozkwitające bujnie rośliny i feria letnich barw. A tworzyć będziemy na papierowych talerzykach.

  • 9 sierpnia 2023 r. CUDA NA PATYKACH – KREATYWNE WARSZTATY

Podczas tego spotkania stworzymy piękne ozdoby z wykorzystaniem patyków, kijków, wstążek, włóczki i sznurka. Będą też piórka i kolorowe pompony. Można przynieść kije lub gałązki – przydadzą się.

  • 16 sierpnia 2023 r. ALE KWIATEK! – DZICY PRZYRODNICY

Na sierpniowych warsztatach wetkniemy nosy w bukiety polnych kwiatów – chabrów, maków, rumianków i margaretek. Ich kolorowe płatki posłużą nam do zrobienia delikatnych lampioników, które rozświetlą coraz krótsze wieczory odchodzącego lata. Pospolite – i często nielubiane – zielsko spod płotu wykorzystamy do ozdobienia glinianych miseczek, a zasuszone kwietne „chwasty” przeniesiemy na kamyki, by stworzyć barwne pamiątki z tegorocznych wakacji.

  • 23  sierpnia 2023 r.  BALONOWO – BAŃKOWE WOW

Razem z animatorkami z FIGLE MIGLE przeniesiemy Was do magicznego świata, w którym każdy będzie mógł nauczyć się tworzyć cuda z balonów oraz zapełnić niebo wielkimi bańkami mydlanymi! Czy może być piękniej? Słońce, muzyka, balonowe animacje, a do tego mieniące się pięknymi barwami bańki XXL, które tylko mówią “złap mnie”…

  • 30 sierpnia 2023 r. KOLOROWO I TANECZNIE

Szeleszczące pompony i kolorowe spódniczki są nieodzownym elementem dziecięcych zabaw czy tańców. Te, które wspólnie stworzymy staną się naszymi strojami podczas zajęć zumby  i animacji tanecznych poprowadzonych przez  instruktorkę Agatę Sowę.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKabaret Hrabi w programie „Pociechy” – 5 lipca
Następny artykułEvent na Podmurnej – 9 lipca