29 października oficjalnie otwarty został stadion lekkoatletyczny przy ul. Bałdowskiej. Obiekt będzie służył sportowcom i innym mieszkańcom, którzy cenią aktywność fizyczną. Lekkoatleci otrzymali świetne warunki do treningów i zawodów. Stadion został wyposażony w infrastrukturę niezbędną do uprawiania wielu dyscyplin sportu, a także w trybuny i zaplecze sanitarne, parking. Obiekt posiada certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Otwarciu towarzyszył mini-turniej lekkoatletyczny oraz występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Nie zabrakło trenerów lekkoatletyki, w tym bardzo zasłużonych dla tczewskiego sportu – Józefa Krawczykiewicza i Eugeniusza Markowicza. Z powodów zdrowotnych na otwarcie nie mógł przybyć olimpijczyk i Honorowy Obywatel Miasta Tczewa – Kazimierz Zimny.

– Infrastruktura sportowa w Tczewie jest na coraz wyższym poziomie i coraz bardziej dostępna. Stadion przy ul. Bałdowskiej to doskonałe miejsce dla treningów i zawodów lekkoatletycznych. To miejsce dla sportowców i amatorów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – powiedział Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej rozpoczęła się w 2019 r. W I etapie inwestycji powstała m.in. bieżnia lekkoatletyczna, sektor rzutów, boisko piłkarskie, wykonano  kanalizację deszczowej. Obiekt otrzymał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Władze PZLA uznały, że już wówczas na stadionie w Tczewie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem.

II etap inwestycji, realizowany w tym roku, pozwolił wyposażyć obiekt w zadaszone trybuny – zmagania sportowców będzie mogło z nich oglądać 500 kibiców. Zbudowany został parking, ogrodzenie, zaplecze socjalno-sanitarne, wiaty dla zawodników i sędziów. Pojawiło się oświetlenie, monitoring, system nagłaśniający, elementy małej architektury. Boisko zostało wyposażone w sprzęt potrzebny do treningów i zawodów  (np. poprzeczki do skoku wzwyż, płotki wyczynowe, bloki startowe, tablice do obliczenia okrążeni, oszczepy, dyski do rzutu, kule do rzutów).

Inwestycja została zrealizowana na zlecenia miasta. I etap zadania kosztował 4,8 mln zł, wykonawca była Panorama Obiekty Sportowe Sp. z o.o. II etap wykonała firma  Gardenia Sport sp. z o.o. za 2,4 mln zł. W I etapie inwestycji budżet miasto wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznając nam blisko 1 mln zł dofinansowania.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułUroczysty pochówek ofiar pomordowanych w koszarach tczewskich – 76 lat temu
Następny artykułWiadukt nieprzejezdny – od 15 listopada