10 lipca o godz. 21:00 odbędzie się spektakl uliczny Blackout w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania na parkingu przy bulwarze nadwiślańskim.

Spektakl Blackout to (…) opowieść o postapokaliptycznym świecie, gdzie nie obowiązują jakiekolwiek normy społeczne, a ludzie zdani są na samych siebie i bezlitosne mechanizmy zaburzonej ewolucji. Ponury klimat świata przedstawionego świetnie podkreślały kostiumy aktorów, przywodzące na myśl steampunkową estetykę. – Cyprian Łakomy, Polska Głos Wielkopolski

Spektakl poprzedzony będzie paradą, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich widzów. Parada przejdzie od Przystani nad Wisłą przez Bulwar Nadwiślański aż do parkingu przy Moście Tczewskim, na którym rozegra się spektakl.

BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. Walka ludzkości o przetrwanie na śmieciach cywilizacji prowadzi widza do dzikiej, zanurzonej w steampunkowej estetyce, postapokaliptycznej wizji świata, gdzie najważniejszą walutą stały się resztki energii wyskrobane z dna akumulatorów. Obu częściom spektaklu towarzyszy bezustannie muzyka na żywo, fantastyczna oprawa scenograficzna oraz ekspresyjna i energetyczna gra aktorów.

Reżyseria: Tomasz Rozmianiec

Inscenizacja: Anna Rozmianiec_Tomasz Rozmianiec

Muzyka: Adam Brzozowski

efekty audio: Grzegorz Skowron

kostiumy i scenografia: TEATR

obsada: Magda Przybylska, Agnieszka Mikulska, Michał Kozłowski, Hubert Kożuchowski, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec

muzycy: Kajetan Zwolak, Grzegorz Skowron

obsługa techniczna: Łukasz Jata

O Teatrze:

Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym. Teatr rozpoczął działalność w 2006 r. Liderami i założycielami teatru są reżyserzy i aktorzy – Anna i Tomasz Rozmianiec.

Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa, to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie jak i inspirowane tekstami literackimi: Foremka (2007), Sen Wahazara (2008) wg St. I. Witkiewicza, Clowny trzy (2008), Król Dawid (2010) wg H. Kajzara, Pani Koch wg M. Białoszewskiego (2011), Odkrywcy (2012) Na arce o ósmej wg Urlicha Huba (2012), Elmer – słoń w kratkę (2013), Wszawa elegia (2013), Takich świąt jeszcze nie było (2014), Szabadabada (2015), Szkłem i dymem pisane (2016), Ciocia Jadzia (2016), Żubr Pompik, Co w szafie piszczy, Reksio (2018), Pograjki (2019).

W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego. Realizacje plenerowe oparte są na najistotniejszych dla twórców środkach – obrazie i ruchu: Cafestrada (2008), Dywidenda (2010), Alicja (2013), Blackout (2016).

Teatr Fuzja jest reprezentowany prawnie przez Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Wspólnie organizują RESORT Festiwal Stara Gazownia, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą.

[CKiS]



REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewianin wyróżniony nagrodą fundacji Polcul
Następny artykułLegendy nie tylko kociewskie w nowej odsłonie