Po przerwie zapraszamy na kolejne spotkanie z filmem krótkometrażowym. W ramach pokazu Short Waves Special będzie można zobaczyć wybór najciekawszych filmów krótkometrażowych przygotowany przez twórców Short Waves Festival – 11 lutego o godz. 16:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp wolny!

Organizator Fundacja Ad Arte

Short Waves Special – 83’

Zestaw pięciu krótkich metraży z oficjalnej selekcji 15. edycji Short Waves Festival, największego festiwalu krótkometrażowego w Polsce, odbywającego się co roku w Poznaniu. Nieoczywiste, przełamując granice wyobraźni i absurdu kino, którego nie da się ‘odzobaczyć’, a już na pewno chce się je przeżywać kolejny i kolejny raz.

Program:

Heart Fruit / reż. Kim Allamand / Szwajcaria / 2022 / 20’

PASTELOZA / reż. Marta Marianna Kubiak / Polska / 2023 / 5’

I Want to Go Higher / reż. Amanda van Hesteren / Holandia / 2023 / 23’

Backflip  / reż. Nikita Diakur / Niemcy / 2022 / 12’

La herida luminosa: Daydreaming So Vividly About Our Spanish Holidays / reż. Christian

Avilés / Hiszpania / 2022 / 23’

OPISY FILMÓW

Heart Fruit / reż. Kim Allamand / Szwajcaria / 2022 / 20’

Ludzie wielkiego miasta zanurzają się w ciepłą, późną letnią noc. Spojrzenia spotykają się w bibliotece. Dyskusje na temat tego, gdzie kupić miłość. Intymne pocałunki, ugryzienia. Ledwo zakończył spotkanie, a już dzwoni do niego ktoś z korzystniejszą ofertą. I nagle te spojrzenia w bibliotece tracą swoją moc. Tylko taniec może sprawić, że zapomną kim są i co wydarzy się jutro.

PASTELOZA / reż. Marta Marianna Kubiak / Polska / 2023 / 5’

Historia rodziny mieszkającej w bloku. Każdy z członków rodziny ma zwyrodnienia jednej z części ciała: wielką stopę, za długie ramię, ogromne uszy. Główny bohater, nastolatek nazywany Żyrafą ze względu na długą szyję, czuje się samotny i niezrozumiany przez bliskich, którzy nauczyli się żyć ze swoimi defektami. Podczas świętowania urodzin Żyrafy dochodzi do wypadku, który otwiera przed nim nowe możliwości. PASTELOZA – nadmierne użycie pastelowych kolorów w celu upiększenia otoczenia typowego dla Polski.

I Want to Go Higher / reż. Amanda van Hesteren / Holandia / 2023 / 23’

W tym barwnym, surowym i bezwstydnie osobistym filmie o dojrzewaniu, czterech modeli podejmuje szczerą próbę poznania siebie podczas wyjazdu do Tajlandii. Między sobą, chłopcy zachowują się przesadnie; jeżdżąc nago na skuterach, wynajmując luksusowe wille i robiąc sesje zdjęciowe na Instagramie, podczas gdy widz zaczyna odczuwać wewnętrzną irytację.

Backflip  / reż. Nikita Diakur / Niemcy / 2022 / 12’

Próba wykonania salta w tył nie jest bezpieczna. Można złamać kark, wylądować na głowie lub źle wylądować na nadgarstkach. Nic z tego nie jest przyjemne, więc mój awatar robi to za mnie. Ćwiczy na 6-rdzeniowym procesorze z pomocą uczenia maszynowego. Procesor nie jest najnowszy ale nadal oblicza 6 skoków na iterację. Jedna iteracja trwa minutę, to 360 skoków na godzinę i 8.640 skoków na dzień. Sam nie byłbym w stanie tyle razy skoczyć.

La herida luminosa: Daydreaming So Vividly About Our Spanish Holidays / reż. Christian Avilés / Hiszpania / 2022 / 23’

Spragnieni słońca nastolatkowie wyruszają w podróż na Baleary w pogoni za światłem i ciepłem. Muszą je wchłonąć i stać się jego ucieleśnieniem, by przetransportować je do swojego zachmurzonego królestwa.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułLXV sesja Rady Miejskiej w Tczewie-  25 stycznia
Następny artykuł30 stycznia świętujemy Dzień Tczewa