Gratka dla fanów punk rocka! Zapraszamy 4 lutego o godz. 20:00 do Centrum Kultury i Sztuki na kolejną odsłonę Punkowego Wieczoru, w którym usłyszymy zespoły: Blind Box, Garaż 37 i Chałturkę.

BLIND BOX

Na brzmienie Blind Box wpływają różnorodne inspiracje muzyczne członków zespołu. Fani takich gatunków muzycznych jak Pop-Punk, Rock, Grunge, czy Metal na pewno znajdą coś dla siebie w tej osobliwej mieszance twórczości zespołu. Koncerty są zawsze pełne energii i dobrej zabawy przy mocnych dźwiękach gitar okraszonych melodyjnym wokalem.

Zespół ma na koncie EP-ke “Breakthrough” wydaną w 2018 roku, a obecnie nagrywa materiał na płytę. Piosenki z tej płyty będzie można usłyszeć na koncercie⤵

FB: https://www.facebook.com/blindboxofficial/ 

IG: https://www.instagram.com/blind.box/      

YT: https://www.youtube.com/c/blindboxofficial 

GARAŻ 37

Garaż 37 to grudziądzki zespół, którego członkowie to muzycy, którzy w przeszłości tworzyli takie grudziądzkie kapele, jak Cela nr 3, Biała Gorączka czy mniej znane Implozja i The facto. Zainspirowani muzyką punk grają od marca 2018 roku – wtedy dołącza wokalista Rojek. Dawniej w zespole grali także:

-na gitarze solowej Kołek,

-za bębnami Ania.

Zadebiutowali na pożegnalnym koncercie Gregasa z Rejestracji w Toruniu (styczeń 2019), później można ich było usłyszeć na dwudniowym gigu Łuppunka w Chełmży (lipiec 2019). Wydali EP’kę pn. “Wybór należy do Ciebie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa AntyRecords pod koniec 2020 roku.

Skąd nazwa zespołu? Garaż to nie tylko miejsce gdzie odbywają się ich próby, ale także symbol pewnej swobody i niezależności, którą cenią sobie ponad wszystko. Garaże przy ul. Konarskiego to alternatywna przestrzeń w Grudziądzu, gdzie grała nie jedna kapela i wypito niejedno piwko.

Skład:

Jarosław Bielski – gitara

Maciej Czerwiński – bas

Jakub Linda – perkusja

Piotr Rojkowski – wokal

Chałturka

Marzec 2011 – to początek. A na początku było Nas sześcioro – Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) – śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) – śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) – bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) – git, Lutz (ex Diphergan) – bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) – git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii – Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji:  Lutz – bębny, Łysy –bas, Darek – git i Tad – śpiew.

W dorobku mamy płyty “Chałturka”, “Kurde szent”, „W gorącym słońcu wujka Jarka” oraz „Czarne Chmury”. Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew.

CKiSREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPodsumowanie Ferii z TCSiR 2023
Następny artykułKacper Ruciński – Pożegnanie programu „UWAGA NA ŁOSIE” – 6 lutego