W niedzielę, 28 maja opera przeniesie się na Bulwar Nadwiślański w Tczewie. Znad Wisły popłyną największe utwory operetkowo-musicalowe w wykonaniu wybitnych wokalistów i orkiestry.  A to wszystko pod opieką artystyczną tczewianina, profesora Ryszarda Karczykowskiego.

Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne. Gala opery, operetki i musicalu pod opieką artystyczną prof. Ryszarda Karczykowskiego

Bulwar Nadwiślański im. Księcia Sambora II w Tczewie

28 maja 2023 godz. 18.00

Wstęp wolny

Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne, czyli gala opery, operetki i musicalu, to wydarzenie popularyzujące klasyczne formy muzyczne w plenerowej, festynowej formule dostępnej dla każdego.

– Pragniemy zaproponować mieszkańcom koncert w formie atrakcyjnego widowiska, które swym poziomem artystycznym przewyższa występy artystów muzyki popularnej – informuje Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

W programie zaprezentowane zostaną  szlagiery opery, operetki czy musicalu, aby oswoić odbiorców z teatrem muzycznym i w przyszłości oferować jeszcze ambitniejszy repertuar.

Wykonawcy:

Grażyna Brodzińska – sopran

Sylwia Pietrzak – mezzosopran

 Ewelina Szybilska – sopran

Łukasz Gaj – tenor

Jakub Milewski – baryton

Mieczysław Smyda – dyrygent

34-osobowa orkiestra festiwalowa

Dariusz Stańczuk – prowadzenie

Gwarantem poziomu przedsięwzięcia jest opieka artystyczna profesora Ryszarda Karczykowskiego – światowej sławy śpiewaka operowego pochodzącego z Tczewa.

Jak zauważa dyrektor CKiS Tczew, wbrew powszechnej opinii mieszkańcy wykazują potrzebę obcowania z kulturą wyższą, barierą stanowi jednak „próg dostępu”.

Stąd właśnie idea zainicjowana przez profesora Karczykowskiego, aby zaprosić odbiorcę w przestrzenie plenerowe, a koncert połączyć z atrakcjami festynowymi, tworząc w ten sposób strefę komfortu i zachętę do masowego uczestnictwa – dodaje.

Wydarzenie stanowić będzie jedyne tego typu przedsięwzięcie w regionie i planowane jest jako cykl kontynuowany przez kolejne lata, lecz nie tylko w samym Tczewie. Wstęp na widowisko jest bezpłatny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i TańcaREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFundusze unijne – bezpłatne konsultacje! – 30 maja
Następny artykułPromocja atlasu historycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie