W ostatnią sobotę sierpnia na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się Mistrzostwa Okręgu województwa pomorskiego w lekkiej atletyce.

W Mistrzostwach brali udział zawodnicy MKS Sambor Tczew, zdobywając kilka medali oraz plasując się na wysokich pozycjach. Złoty medal zdobyła Agata Sobkiewicz na dystansie 1000m, uzyskując 3;04.66, ustanawiając nowy rekord życiowy. Patryk Kryger zdobył srebrny medal również na dystansie 1000m, uzyskując czas 2;49,64. Zarówno Agata jak i Patryk na co dzień trenują pod okiem trenera Eugeniusza Markowicza.

Paweł Sitkiewicz zdobył złoty medal w rzucie młotem 35.36 m oraz zajął IV miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 33,74 m. Oskar Podoba w skoku o tyczce pokonał wysokość 3.00 m i ustanowił nowy rekord  życiowy – podopieczni trenera Andrzeja Langowskiego.

Ponadto klub MKS Sambor Tczew był reprezentowany przez  Olgę Sobkiewicz na 1000m która ustanowiła nową życiówkę 3;20,80, a w skoku w dal była VII z wynikiem 4.54, natomiast siostra Agata 4.56m. Patryk Kryger w wieloskoku uzyskał wynik 10,68m, brat Paweł Kryger na 1000 m 3;05,55 ustanawiając nowy rekord życiowy, a Michał Serafin na tym samym dystansie uzyskał czas 3;29,87 to też nowy rekord życiowy. W zawodach wzięła również udział Marta Połaczek, niestety nie poprawiła swojego dotychczasowego wyniku.