Do fanów muzyki klasycznej skierowany jest koncert „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”, który odbędzie się na placu Hallera 24 czerwca o godz. 19:00. Pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu muzycznego jest Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

W programie “Lata 20., i 30. na WYNOS!” wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: “Powróćmy jak za dawnych lat…”, “Jesienne róże”, “Zimny drań”, “Umówiłem się z nią na 9”, “Brunetki, blondynki”, “Ach, śpij kochanie”, “Gramofonomanka”, “Na pierwszy znak”, „Ta mała” i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej. Zaprezentują się znakomici wokaliści, którzy za sprawą oryginalnych aranży Ivana Zhukova zaprezentują piosenki z dawnych lat.

Po koncercie dla dzieci będą wręczane kolorowanki retro z ciekawostkami, rebusami i wykreślanką, związane z polską piosenką retro. Zaplanowany został także konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Wystąpią:

Mariola Augustyn – sopran

Damian Domalewski – tenor

Tomasz Maleszewski – tenor

Tancerze Teatru Scena Kamienica

wydarzenia poprowadzi Maciej MichałkowskiREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKLIMAKTERIUM…I JUŻ – spektakl – 2 czerwca w CKiS
Następny artykułWybory ławników do sądów powszechnych