Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza do udziału w artystycznych spotkaniach tematycznych wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć i lubią dobrą zabawę.

Naszą twórczą przygodę zaczynamy 26 października, a kończymy 17 grudnia. Tym razem spotykać będziemy się w środy (wyjątek – ostatnie spotkanie obędzie się w niedzielę!). Spotkać nas będzie można w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 11, I Liceum Ogólnokształcącego i Restauracji Vela. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy! Wstęp wolny.

UWAGA!

Działania skierowane są do dzieci od 6 lat. Obowiązują zapisy (od 13 października) – u Anny Kruszyńskiej, tel. 535 263 757.

Szczegółowy plan działań:

26 października, godz. 17.00

 • miejsce:  CKiS – tarasy, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
 • HALLOWEEN – UPIORNE LAMPIONY

Z okazji zbliżającego się święta Halloween, przygotujemy upiorne  ozdoby – lampiony  z wykorzystaniem słoików. Gotowe lampiony uczestnicy zabiorą do domu, aby zapalić je po zapadnięciu zmroku.

9 listopada, godz. 17.00

 • miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Kopernika w Tczewie ul. Saperska 12
 • MALOWANIE KOSZULEK + MINI POKAZ MODY

Podczas tego spotkania poczujesz się jak kreator mody! Idea jaka przyświeca tym warsztatom to: indywidualny, autorski pomysł i własnoręczne wykonanie. Dziecko, na zajęcia musi przynieść koszulkę w kolorze białym, lub jasnym. Resztę – zapewniamy! Na koniec spróbujemy urządzić pokaz mody i zaprezentować swoje dzieła. Druga część spotkania to zabawy taneczne i Zumba Kids z Agata Sową.

16 listopada, godz. 17.00

 • miejsce: hotel i restauracja Vela, ul. Żeglarska 3, Tczew
 • PIZZA SHOW

Podczas tego spotkania, pokażemy, że gotowanie nie musi być nudne. Wspólnie nauczymy się przygotowywać i formować ciasto, komponować składniki oraz wypiekać najbardziej uwielbiane danie na świecie.

23 listopada, godz. 17.00

 • miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie, ul. Szkoły Morskiej 1, Tczew
 • HARRY POTTER I MAGIA NAUKI

Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was  na niecodzienną podróż – do świata magii i nauki!  Wszystko za sprawą warsztatów przygotowanych przez p. Szymona Machalskiego, podczas których będziemy odkrywać niezwykły świat przyrody.

W trakcie naszego spotkania zaprezentowane zostaną zagadnienia biologiczne, z zakresu zoologii, mikrobiologii, botaniki czy anatomii. Dodatkową atrakcją będą pokazy doświadczeń chemicznych oraz zadania pobudzające kreatywność poznawczą. Poznamy też „fantastyczne zwierzęta”  i dowiemy się „jak je znaleźć”.

Stylistyka przygotowanych warsztatów przyrodniczych nawiązywać będzie do przygód najsłynniejszego czarodzieja świata – Harrego Pottera! Zachęcamy  do przyniesienia akcentów czarodziejskich lub ze świata Harrego Pottera. Mile widziane przebrania.

30 listopada, godz. 17.00

 • miejsce: CKiS – tarasy, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
 • MIKOŁAJKOWO

Każde zbliżające się święta to doskonała okazja do podarowania okolicznościowej kartki. Zapakowana w kopertę i wysłana do najbliższych, jest znakiem, że ktoś o nas pamięta. Radość jest tym większa, jeśli wykonamy ją ręcznie – a już niebawem, będzie ku temu okazja. Podczas tego spotkania nie zabraknie akcentów mikołajkowych – przygotujemy ozdoby mikołajkowe z papierowych rolek.

17  grudnia, godz. 16.00

 • miejsce:  CKiS – Klub Muzyczny, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
 • ŚWIĄTECZNY KLIMAT

Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie z cyklu „Kultura w sąsiedztwie”. Tym razem będziemy bawić się i tworzyć w klimacie świątecznym. W programie spotkania: warsztaty robienia ozdób choinkowych, wspólne strojenie choinki oraz śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych.

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny prezydenta miasta
Następny artykułBiblioteka a regionalizm – Konferencja dla bibliotekarzy-regionalistów z Kociewia