Szkoła Podstawowa nr 4 świętowała jubileusz 40-lecia. Była to okazja do wspomnień, życzeń, gratulacji, nagród i artystycznych popisów uczniów. Ponieważ uroczystości towarzyszyły obchody Dnia Edukacji Narodowej, były też nagrody prezydenta Tczewa dla nauczycieli.

Szkoła Podstawowa nr 4 powstała w 1983 r. Przez ten czas wychowała 9308 absolwentów. – Jesteśmy po to, aby młody człowiek nie bał się marzyć i sięgać gwiazd – powiedział dyrektor placówki Tomasz Szulc. Dyrektor podkreślił, że w szkole najważniejszy jest uczeń, ale ogromne znaczenie ma także współpraca z rodzicami, z samorządem miasta, zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pozostałych pracowników szkoły. Dyrektor Szulc wspomniał także swoich poprzedników – nieżyjących już Andrzeja Szulca i Lecha Stolińskiego. Ten ostatni pełnił funkcję dyrektora Gimnazjum nr 3, które funkcjonowało w placówce.

Z okazji jubileuszu, na ręce dyrektora szkoły spłynęło mnóstwo życzeń, gratulacji, prezentów. – Dziękuję, że rozwijacie pasje i zainteresowania uczniów, że zostawiacie w ich sercach trwały ślad. Ważna jest nie tylko  wiedza, którą młodzi ludzie wynoszą ze szkoły, ale też ciepłe wspomnienia, pozytywne emocje, które pozostają na całe życie  – powiedział wiceprezydent Tczewa Adam Urban.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przyznał nagrody   nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W imieniu prezydenta, przekazali je wiceprezydent Adam Urban oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Drewa.

Nagrody prezydenta Tczewa otrzymali:

– Magdalena Kozłowska i Iwona Sandach z SP 12, Hanna Sitkiewicz, Izabela Sado-Otta, Karolina Wilczewska z SP 4, Małgorzata Ossowska, Joanna Krakowiak z SP 10, Kamila Lany i Krzysztof Sibiga  z SP 1, Bożena Dudzińska i Joanna Bukowska z SP 8, Mirosława Stolińska i Tatiana Kollwitz-Zalewska z SSP 2, Małgorzata Lidzińska i Joanna Wierzbicka z SP 11, Dorota Caiser-Corlito z SP 5.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułEuropool Arkadia Tczew awansowała do Bilardowej Ekstraklasy. Arkadia II utrzymała się w I lidze.
Następny artykułTczewianin wicemistrzem świata w modelarstwie