Rozgrywane w nowej formule trzech dwudniowych zjazdów z klubie Strefa w Łodzi rozgrywki I Polskiej Ligi Bilardowej były strzałem w dziesiątkę! Od samego początku drużyna Europool Arkadia Tczew nie ukrywała, że celem jej jest powrót do Bilardowej Ekstraklasy.

Po pozyskaniu dwóch klasowych zawodników w osobach Romana Wasilewskiego i Pawła Krysińskiego realizacja tego celu wydawała się łatwiejsza. Skład ekipy 2023  uzupełnili Kamil Sząszor, Jakub Bottcher i kapitan Mateusz Sząszor. Od pierwszego zjazdu to klub z Tczewa zdominował rozgrywki I ligi wygrywając 17 z 18 meczów. Prowadzenia w tabeli zawodnicy Europool Arkadii Tczew nie oddali do końca i pewnie awansowali to Bilardowej Ekstraklasy. Ogromne podziękowania dla całej piątki dzielnie walczących bilardzistów tczewskiej ekipy, dla sponsora Europool oraz samorządu miasta Tczewa.

Znakomicie w ostatnim zjeździe zagrali też bilardziści Arkadii II Tczew. Krzysztof Szczepański, Michał Stojałowski, Cezary Antczak i Kacper Konkel zdobyli 9 punktów i w ligowej tabeli zajęli siódme miejsce, dające utrzymanie w I lidze na sezon 2024.

Cele stawiane przed sezonem przed obydwoma tczewskimi drużynami zostały w 100% zrealizowane. Dobra gra wszystkich zawodników zaowocowała zdobyciem dużej przewagi nad rywalami zarówno w walce o awans jak i utrzymanie. Rok bilardowy 2024 zapowiada się bardzo ciekawie.

KS Arkadia TczewREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNoc Bibliotek już za nami!
Następny artykułJubileusz „czwórki” i nagrody dla nauczycieli