Gmina Miejska Tczew już po raz kolejny otrzymała tytuł „Gmina na 5 w rankingu organizowanymprzez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ranking dotyczy obsługi  inwestorów i przedsiębiorców i prowadzony jest metodą tajemniczego klienta.

Głównym celem badawczym była ocena jakości obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie gminnym. Zbadano drogę elektroniczną tego kontaktu – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji z wykorzystaniem oficjalnej witryny internetowej oraz komunikację dwustronną czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Badania komunikacji dwustronnej zostały przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim.

Badaniu i audytowi poddano 728 jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. Tytuł Gminy na 5! zdobyły w tym roku 44 gminy.  Przedsięwzięcie ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczewianie wybierali europarlamentarzystów
Następny artykułIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej – 13 czerwca