Do pomocy lokalnym organizacjom włączył się największy pracodawca w Tczewie – Flex.

Do tej pory, firma przekazała Spółdzielni Socjalnej „Heca” maseczki, okulary ochronne, przyłbice, rękawiczki i żele antybakteryjne, które zostały dostarczone lokalnemu szpitalowi.

Flex jako firma globalna, większe działania charytatywne, wspiera poprzez Fundację Flex, która obecnie skupia się na ograniczeniu skutków pandemii (Covid-19) w krajach, w których firma jest obecna.

W poniedziałek, 15 czerwca, Fundacja Flex przekazała tczewskiej Fundacji To i Co, grant w wysokości 40 000zł, na zakup 3 respiratorów dla Szpitali Tczewskich.

„Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników. Jednak mamy świadomość, że jest wiele instytucji, które również potrzebują wsparcia w walce ze skutkami Covid-19. Dlatego cieszymy się, że możemy pomóc lokalnemu szpitalowi w doposażeniu w potrzebny sprzęt medyczny.” – powiedział Stanisław Motylski, Dyrektor Rozwoju Biznesu, Flex Poland.

Grant został oficjalnie przekazany Kierownictwu Szpitali Tczewskich – Maciejowi Bielińskiemu, Mirosławowi Trosze, Michałowi Siekowi, przez Maksymiliana Flemminga  – prezesa Fundacji To i Co oraz reprezentantów Zarządu firmy Flex Poland – Natalię Przybyłowską i Stanisława Motylskiego.

Fundacja Flex powstała w 2002 r. Na co dzień wspiera działania na rzecz jakości edukacji, edukacji technicznej, przedsiębiorczości lokalnej oraz ochrony środowiska. Celem Fundacji jest przyczynienie się do pozytywnych zmian w otoczeniu oddziałów firmy Flex. W Polsce pomogła m.in w zakupie sprzętu do laboratorium jakościowego na Politechnice Gdańskiej, demonstratorów edukacyjnych dla Technikum w Owidzu, czy też w zaprojektowaniu oraz wyposażeniu klas do zajęć robotyki w szkołach podstawowych w Tczewie.

[Flex]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZ Tczewa na morza i oceany – 100 lat Szkoły Morskiej
Następny artykułTczewscy przedsiębiorcy korzystają z uchwał pomocowych