We wrześniu Akademia Piłkarska Mateusza Brzoskowskiego ruszyła z nowym, wyjątkowym projektem. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej mają niezwykłą okazję trenować piłkę nożną.

Treningi dopasowane są do różnych typów niepełnosprawności. Trenerzy kładą nacisk na rozwijanie sprawności ruchowej i integrację młodych fanów aktywności fizycznej, którzy nie zważając na utrudnienia są w pełni zaangażowani w ćwiczenia piłkarskie. A wszystko w oparciu o Katalońską Filozofię Szkolenia z wychowaniem i wartościami na czele.

Sesje treningowe trwają godzinę, a dziećmi zajmuje się 2 trenerów i 2 specjalistki. Koordynatorem projektu „AP SPRAWNI” jest pani Agnieszka Synowiec, pedagog specjalny z wielkim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

Inauguracyjne zajęcia odbyły się 23 września. Było to niesamowite wydarzenie przepełnione entuzjazmem i chęcią czerpania radości z zajęć sportowych. Najpierw grupa gromkimi brawami powitała każdego z uczestników, a następnie przeszliśmy do pierwszych zabaw ogólnorozwojowych, które pomogły nam lepiej się poznać. Następnie rozpoczęliśmy trening z piłką. Próbowaliśmy swoich sił w prowadzeniu jej, ale także w rzutach karnych. Udało nam się nawet przeprowadzić pierwszy krótki mecz naszych wspaniałych zawodników. Mogliśmy też liczyć na publiczność składającą się z niezastąpionych rodziców, którzy wiedzą, jak ważny jest dla dzieci rozwój fizyczny, ale także przebywanie w grupie i rozwijanie umiejętności społecznych.

Relacja z zajęć:

http://aptczew.pl/news/article/za-nami-pierwsze-zajecia-ap-sprawni
http://aptczew.pl/gallery/56451
https://www.facebook.com/AkademiaPilkarskaMateuszBrzoskowski/posts/1576926589146698
https://www.facebook.com/AkademiaPilkarskaMateuszBrzoskowski/posts/1582303318609025

Zapisy na treningi piłki nożnej dla dzieci z niepełnosprawnością od 5 roku życia i szczegółowe informacje:

http://aptczew.pl/ap-sprawni  

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z 5 projektów Akademii Piłkarskiej MB Tczew: https://www.facebook.com/AkademiaPilkarskaMateuszBrzoskowski/
www.aptczew.pl

 M. BrzoskowskiREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzetarg na projekt rozbudowy SSP 2
Następny artykułAnkieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów