Budynek przy ul. Sadowej – jeszcze jedno mieszkanie czeka na najemcę

342

Do 17 marca osoby zainteresowane zawarciem umowy najmu wolnego lokalu mieszkalnego w powstającym budynku przy ul. Sadowej 6A (działka nr 229 obręb ewidencyjny 0004) mogą składać wnioski o najem – osobiście w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Tczewie ul. 30 Stycznia 1 w pokoju 23-24 (I piętro).

Budynek posiada 4 kondygnacje, 34 lokale mieszkalne: jedno-, dwu- i trzypokojowe, dwie klatki schodowe – każda wyposażona w windę. Do rozdysponowania zostało jedno mieszkanie o powierzchni o 52 m2. Budynek ma być oddany do użytku wiosną br.

Budynek budowany w ramach TTBS to system lokali mieszkalnych na wynajem. Każdy z najemców jest zobowiązany do wpłaty 30% partycypacji oraz 12-miesięcznej kaucji, co stanowi (w zależności od wielkości mieszkania) kwotę od 70 tys. do 100 tys. zł. Po rezygnacji z zamieszkiwania w lokalu TTBS partycypacja jest najemcy zwracana. Podpisana została umowa z BGK w sprawie zabezpieczenia środków na udzielenie dopłat do czynszu dla najemców tego budynku. Czynsz wynosi 16 zł za 1 m2 (plus media) – dopłata będzie dotyczyła czynszu, jej wysokość jest uzależniona od wielkości mieszkania i liczby lokatorów.

Zasady naboru i oceny wniosków zostały określone w Uchwale Nr XL/457/2022 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 24 lutego 2022 r. w sprawie zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania.

Wzór wniosku i wymaganych dokumentów można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Tczewie –

BIP: https://bip.tczew.pl/wiadomosci/15964/wiadomosc/674024/ogloszenie_o_uzupelniajacym_naborze_wnioskow_o_zawarcie_umow_najREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmierzą liczbę pasażerów na węźle transportowym – 7 marca
Następny artykułFYRTEL DZIAŁA-MY – podwórkowe place zabaw, murale, koncert, warsztaty