Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie zna granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców, funkcjonariuszka spotkała się z uczestnikami zimowych półkolonii. Strażniczka uświadomiła dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Nie zabrakło również rozmów o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych. Uczestnicy zajęć chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i ostrzegali swoich kolegów oraz koleżanki przed lekkomyślnym zachowaniem.

Przed uczniami jeszcze kilka dni ferii. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas oraz zdobyte umiejętności i wiedza pozostaną na długo w pamięci najmłodszych.

SMREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułDotacje na remont zabytków – termin składania wniosków przedłużony do końca marca.
Następny artykułSzanty w Panoramie