Będzie mniej azbestu

180

Rozpoczęła się akcja usuwania azbestu z tych nieruchomości, które zgłosiły się do programu realizowanego od kilku lat przez miasto Tczew. W edycji 2021-2022 realizowanych będzie 16 wniosków o usunięcie łącznie ok. 16 ton azbestu.

Wykonawcą zadanie jest firma ECO-POL sp. z o. o. z Pruszcza Gd.

W celu wykonania usługi usuwania wyrobów zawierających azbest, prosimy wnioskodawców o współpracę z firmą „ECO-POL” sp. z o. o. i spełnienie wszystkich warunków koniecznych do wykonania zadania w zakresie przedstawionym we wnioskach o dofinansowanie. Numer telefonu do wykonawcy usługi: (52) 330 80-65.

Gmina Miejska Tczew realizuje program „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Tczew” od 2017 r. Dotychczas usunięto wyroby zawierające azbest w ilości 63,863 ton znajdujące się na terenie 43 nieruchomości.

W latach 2017, 2019-2020 Miasto skorzystało z dofinansowania usuwania wyrobów azbestowych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W 2018 roku Fundusz wycofał się z finansowania, pomimo ogłoszenia naboru wniosków, wówczas koszt wykonania zadania pokryto w całości ze środków budżetu miasta.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPogoń zmierzy się z UKS SMS z Łodzi – 25 września
Następny artykułTeren rekreacyjny przy ul. Bora-Komorowskiego