Zimowa aura spowolniła nieco prace przy niektórych tczewskich inwestycjach. Z uwagi na ujemne temperatury prace drogowe na Zatorzu musiały zostać wstrzymane. Montaż dachu przy ul. Podgórnej 8 również musi poczekać.  Bez przeszkód natomiast odbywa się remont biblioteki.

W głównym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul J. Dąbrowskiego kontynuowane są prace rozbiórkowe i demontażowe, wykonywana jest izolacja ścian fundamentowych. Rozpoczęto wzmacnianie i wymianę konstrukcji stropów. Na bieżąco wywożone i utylizowane są odpady budowlane. Termin wykonania zadania mija z końcem października.

Przy ul. Podgórnej 8 powstaje Centrum Wspierania Rodziny.  Ściany zewnętrzne i działowe są już wykonane, pogoda jednak uniemożliwia montaż dachu. Inwestycja ma być gotowa do końca roku. Kamienica jest przebudowywaną na potrzeby tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. W tym celu w budynku zostaną zaaranżowane pomieszczenia dla dwóch rodzin wymagających pomocy. Dodatkowo powstanie pomieszczenie do prowadzenie wsparcia przez psychologa czy pracownika socjalnego.

Warunki atmosferyczne utrudniają  prace drogowe przy przebudowie ulic na os. Zatorze. Już teraz wiadomo, że inwestycja wymagać będzie przesunięcia terminu zakończenia prac przynajmniej o miesiąc, czyli do końca maja.

Inwestycje są dofinansowana w z funduszy unijnych i  realizowane w ramach projektu „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020).

M.M.

Fot. M. MykowskaREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZajączek Bączek – spektakl dla dzieci w CKiS
Następny artykułXXVIII sesja Rady Miejskiej w Tczewie – 25 lutego