W sobotę 9 marca Arkadia III Tczew podejmowała na własnych stołach drużynę Green Club II Gdańsk w ramach drugiej kolejki II Polskiej Ligi Bilardowej.

Po wyjazdowej porażce w Mrągowie, Arkadia z wielką motywacją przystąpiła do tego pojedynku. Kluczowym zawodnikiem gospodarzy okazał się ponownie Jakub Śliżewski, który wygrał po raz kolejny dwa pojedynki. Warto zaznaczyć, że Jakub na 4 rozegrane pojedynki, cztery razy kończył mecz jako zwycięzca! Jeden punkt w tym meczu dołożył Mateusz Grzębski, po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał swojego przeciwnika 8:7. Ostatecznie Arkadia II Tczew zremisowała z drużyną z Gdańska 3:3 i po dwóch kolejkach zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz tczewianie rozegrają 23 marca na wyjeździe z Omida-Kmicic Starogard Gdański. Skład tczewskiego zespołu: Paulina Rutkowska, Paweł Guziński, Mateusz Grzębski oraz Jakub Śliżewski.

W niedzielę w klubie Green Club Gdańsk odbył się turniej Pucharu Polski Kobiet. Na starcie stanęło 30 bilardzistek z całego kraju. Arkadię Tczew reprezentowały dwie zawodniczki: Paulina Rutkowska oraz wracająca po kilku latach do rywalizacji sportowej Aneta Chabowska. Najwyżej z naszego klubu została sklasyfikowana Aneta, która zajęła 13 miejsce. Cały turniej wygrała Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce pokonując w finale zawodniczkę gospodarzy Karinę Cuper.

W ubiegły weekend w łódzkim klubie STREFA  odbył się również pierwszy zjazd I Polskiej Ligi Bilardowej. Arkadia II Tczew po utrzymaniu w zeszłym sezonie postanowiła wzmocnić skład. Do drużyny dołączył Konrad Kleinszmit. Bilardziści przez dwa dni walczyli o ligowe punkty. Wyróżniającymi zawodnikami Arkadii byli Kacper Konkel oraz Michał Stojałowski, którzy cztery razy pokonywali swoich zawodników. Po pierwszym zjeździe Arkadia II Tczew zajmuje bardzo wysokie 4 miejsce, potwierdzając wysokie ambicje w tym sezonie. Trzeba przyznać, że w tym sezonie I liga jest bardzo wyrównana. Po pierwszym zjeździe między czwartą drużyną w tabeli, a ósmą dzielą tylko 2 punkty.  Kontynuacja zmagań zaplanowana jest na 1-2 czerwca. Arkadia wystąpiła w składzie: Krzysztof Szczepański, Konrad Kleinszmit, Michał Stojałowski i Kacper Konkel. W czerwcu wystąpi również Cezary Antczak.

KS Arkadia TczewREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMIŁO! w mieście – edycja 2024
Następny artykułInformacja dot. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lichnowy dla elektrowni wiatrowych oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko