Troje juniorów Arkadii Tczew zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski Juniorów 2021, które odbyły się w łódzkim klubie Frame.

Jakub Bottcher, Mateusz Podlewski i Paulina Rutkowska z medalowymi nadziejami rywalizowali z czołówką polskich juniorów. Lider Arkadii Jakub Bottcher po zeszłorocznym brązowym medalu liczył co najmniej na powtórzenie podium. Aspiracje te potwierdzał fakt, iż jest członkiem kadry narodowej. Niestety w każdej z czterech odmian Kubie albo zabrakło koncentracji, albo za duża presja albo w końcu … nie było bilardowego szczęścia. Trzy porażki w ćwierćfinałach nie dały możliwości z cieszenia się z medalu. Lecz zajęte piąte miejsca potwierdzają przynależność do krajowej czołówki. Mateusz Podlewski jako debiutant miał za zadanie „ coś wygrać”. W każdej z dwóch odmian trafiał na dużo bardziej utytułowanych rywali i musiał uznać ich wyższość. Cztery porażki chluby nie przynoszą ale są dobrą nauczką na przyszłość. Paulina Rutkowska, podobnie jak Kuba broniła brązowego medalu wywalczonego przed rokiem. Porażki w pierwszych pojedynkach w obu odmianach zwiastowały problemy z osiągnięciem sukcesu w tych mistrzostwach. W rezultacie Paulina wygrała tylko jeden mecz zajmując ostatecznie siódme i dziewiąte miejsce.

Można powiedzieć, że sam udział w najważniejszych zawodach dla juniorów w roku to duży sukces. Ponownie po dwóch latach przerwy Arkadię reprezentowało aż troje juniorów, wyłonionych z rywalizacji z kilkudziesięcioma przeciwnikami. Apetyty na medale były ale rzeczywistość skorygowała te oczekiwania. Za rok kolejne mistrzostwa i już od jutra należy zacząć do nich profesjonalne przygotowania. Cała trójka na koniec kariery juniorskiej będzie gotowa nie tylko do walki o medale … ale i o tytuł. Specjalne podziękowania dla opiekuna juniorów Zbyszka Bottchera.

[Arkadia Tczew]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykuł„Nad Wisłą” – plener plastyczny dla dzieci i młodzieży
Następny artykułStand up PIOTRA BAŁTROCZYKA – zmiana terminu