W czwartek 13 lipca odbył się drugi turniej XXVI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

Do drugiego turnieju zgłosiło się 20 drużyn: 11 OPEN i 9 w kategorii 40+.

W obu kategoriach pierwsza runda wyglądała tak samo, zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a mecze przeprowadzono w systemie każdy z każdym. Do rundy finałowej przeszły dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

W kategorii 40+ w pierwszej rundzie zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy, mecze przeprowadzono w systemie każdy z każdym. Organizator przychylił się do pomysłu zawodników i dalsze rozgrywki wyglądały inaczej niż zwykle. Pary zajmujące ostatnie miejsca w grupach utworzyły kolejną grupę i rywalizowały o miejsca 7-9. Kolejne drużyny rozlosowano do małej drabinki, rozstawiając zwycięzców poszczególnych grup, pilnując jednak, aby w tej rundzie nie było powtórki z meczu grupowego. Dopiero po rozegraniu drabinki utworzono kolejne grupy – finałową rywalizującą o miejsca 1-3 oraz 4-6, w tym przypadku również grano każdy z każdym.

Taki system sprawił, że zawodnicy byli zadowoleni z ilości meczy, a rywalizacja była bardzo emocjonująca. Walka o podium była niezwykle zacięta, każda z drużyn miała na koncie po jednym wygranym i przegranym meczu. O końcowym zwycięstwie pary Hajdysz / Janczak decydowały małe punkty, a w przypadku drugiej lokaty również wynik bezpośredniego spotkania miedzy parami Pielak / Dusowski oraz Kowalski / Jędrzejczak.

Zawodnicy z grupy OPEN toczyli równie ciekawe pojedynki.  Na początku rywalizowano w grupach, po trzy drużyny w systemie każdy z każdym. W drugiej rundzie rozegrano fazę pucharową, do której awansowały po dwie drużyny z każdej grupy, rozstawiając dwie najwyżej notowane drużyny z rankingu. Droga do strefy finałowej była wyrównana. W meczu o III miejsce para Szturmowski / Żurawski dość gładko pokonali duet Knieć / Durnakowski. Do finału awansowali  liderz i v-ce liderzy rankingu. Piotr Wojtkiewicz i Aleksander Lech po zaciętym i widowiskowym pojedynku pokonali Macieja Bąka i Krzysztofa Zbrzeźnego 21:18. Co ciekawe układ końcowy najlepszej czwórki tego turnieju jest taki sam jak przed tygodniem.

Klasyfikacja po dwóch turniejach przedstawia się następująco:

Klasyfikacja Open

Klasyfikacja 40

20 lipca 2023 r. odbędzie się ostatni, trzeci turniej.

Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko do 2023.07.18 do godziny 23:59 za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułFundusze unijne – bezpłatne konsultacje!
Następny artykułWarsztaty rodzinne w Fabryce Sztuk