25 sierpnia odbył się IV – finałowy turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. W turnieju zaprezentowało się łącznie 17 zespołów – 3 drużyny KOBIET, 6 w kategorii 40+ i 10 OPEN.

W kategorii Pań rozegrano trzy mecze, które rozstrzygnęły o miejscach w klasyfikacji końcowej. W finałowym meczu Olga Klein i Karolina Żurawska pewnie pokonały Anetę Pokryfkę i Karolinę Kirszenstein 21:13. Pary te zajęły kolejno I i II miejsce w klasyfikacji końcowej. Natomiast trzecie miejsce zajęły nieobecne w finałowym turnieju Katarzyna Wróbel i Karolina Adamczyk.
W kategorii 40+ rozegrano mecze w dwóch grupach po trzy zespoły.
Po wyjściu z grup w półfinałach spotkali się Ciesielski/Łazarski z Szwajkowskim/Fryżlewicz 12:13 oraz Zalewski/Marchenko z Andrzejewskim/Żółtański 21:11.
Dalej w walce o trzecie miejsce duet Szwajkowski/Fryżlewicz pokonali duet Andrzejewski/Żółtański 21:14. W finale spotkali się Ciesielski/Łazarski z Żalewskim/Marchenko, gdzie po zaciętej walce w meczu 21:19 jak i końcowej klasyfikacji wygrali Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski.
W kategorii OPEN 10 drużyn rywalizowało systemem brazylijskim. Wszystkie mecze odbywały się na wysokim poziomie. W półfinałach Lech/Żurawski przegrali z Karolczyk/Ścigocki 19:21, natomiast Zbrzeźny/Bąk wygrali z Brejski/Kleinschmidt 21:18. Walkę o trzecie miejsce stoczyli Lech/Żurawski z Brejskim/Kleinschmidt, gdzie zwycięzcą okazał się duet Lech/Żurawski, jednak w klasyfikacji generalnej zajęli czwartą pozycję (jeden punkt). W finale, który miał rozstrzygnąć o najwyższej pozycji końcowej klasyfikacji spotkali się Karolczyk/Ścigocki i Zbrzeźny/Bąk. Do końca meczu nie było wiadomo kto odniesie zwycięstwo. Jednak w końcowej fazie meczu widać było, że prawdopodobnie będzie do duet Zbrzeźny/Bąk i tak się stało. Zbrzeźny/Bąk odnieśli zwycięstwo 21:17 i tym samym dzięki właśnie dzisiejszemu zwycięstwu nad rywalem objęli prowadzenie w klasyfikacji końcowej.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułKalendarz imprez LOT Kociewie
Następny artykułPiknik Historyczno-Militarny