Odpowiednie miejsce, czas i przede wszystkim ludzie… nietuzinkowi, utalentowani, wrażliwi i pełni pasji. Już po raz trzeci w klimatycznych apartamentach przy ul. Bema 4 w Sopocie kilkunastu artystów tworzyło obrazy, by potem pokazać je publiczności w gościnnych progach Sopockiego Domu Aukcyjnego. Spiritus movens tego międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego jest tczewianin Jarosław Kukowski – uznany surrealista, światowej sławy malarz. Wprawdzie plener malarski i wernisaż stanowiący jego kulminującą część przeszły już do historii, to wciąż można oglądać jego efekty. A jest co podziwiać.

Na wydarzenie zaprosiliśmy znane w świecie artystycznym osoby, czołowych polskich surrealistów, ale też młodych, obiecujących malarzy – kluczem jest dobra sztuka. Już drugi raz odwiedziła nas pisarka, artystka i projektantka mody Ewa Minge. Po raz pierwszy była pisarka i poetka Bianka Kunicka-Chudzikowska oraz Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi. Na plenerze spotykają się wybitni artyści z różnych dziedzin sztuki. Razem malujemy, tworzymy, rozmawiamy, planując już kolejne wydarzenia. Efekt końcowy jest większy niż suma indywidualnych działań poszczególnych artystów, stąd też wernisaż, kulminacyjny punkt całego wydarzenia, nazwaliśmy „Synergia”. W wernisażu wzięło udział wielu znamienitych gości, władze miasta Sopotu, przybyło też liczne grono kolekcjonerów, z Polski i zagranicy – podsumowuje Jarosław Kukowski.

W sopockim plenerze wzięli udział: Weronika Formejster, Magdalena Jankowska, Dariusz Kamys, Michał Kaszewski, Marcin Kołpanowicz, Ewelina Koszykowska, Bianka Kunicka-Chudzikowska, Włodzimierz Kwiatkowski, Sabina Maria, Ewa Minge, Violeta Monsevych, Yuliia Mykhaliuk, Iwona Ostrowska, Daniel Pielucha, Daniel Pawłowski, Katrina Sadrak, David Schab, Tigran Vardikyan.

Organizator: Apartamenty Bema 4 Sopot

Kurator wystawy oraz komisarz pleneru: Jarosław Kukowski

Partnerzy wydarzenia: Galeria Quantum, SMT Shipping

Wydarzenie objęte patronatem Miasta Sopot

Wystawa czynna do 16.09, ul. Boh. Monte Cassino 43, Sopot

Tekst i zdjęcia: archiwum prywatne J. KukowskiegoREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRusza drugi etap testów Mevo 2.0. Jak wziąć w nich udział?
Następny artykułImprowizacja na żywo do filmu niemego pt. „Bestia” z Polą Negri w ramach X Tczewskich Wieczór Organowych – 23 września