Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę fotograficzną „O czym szumi gaj… Wdecki Park Krajobrazowy” Piotra Szumigaja. Wystawa jest czynna do 30 sierpnia w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa fotograficzna „O czym szumi gaj… Wdecki Park Krajobrazowy” przedstawia różnorodność przyrodniczą ukazującą perełki polskiej przyrody w postaci flory, fauny, awifauny oraz krajobrazów pochodzących z terenu Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Fotografie przyrodnicze są efektem finalnym wielu godzin spędzonych w terenie, setek przejechanych kilometrów, przeżyciem mnóstwa różnych przygód, a wszystko po to, by uwiecznić to, co nieodwracalnie się zmienia lub ginie oraz w poszukiwaniu tego jedynego w swoim rodzaju “życiowego ujęcia”.

Piotr Szumigaj pochodzi z Roztocza na Lubelszczyźnie, obecnie mieszka koło Chełmna w woj. kujawsko-pomorskim. Z wykształcenia zootechnik, z zawodu technik-leśnik, na co dzień zawodowo związany z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym, z zamiłowania przyrodnik i fotograf dzikiej przyrody.   Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręgu Toruńskiego i Komitetu Ochrony Orłów regionu Kujawsko – Pomorskiego. Głównym celem jego fotograficznych zmagań jest flora, fauna, awifauna oraz krajobraz pochodzące z terenu Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Specjalizuje się w fotografowaniu bielików  i zimorodków z samodzielnie pobudowanych czatowni oraz w fotografii krajobrazowej. Organizator „Ogólnopolskiego Konkurs Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody”. Uczestnik i współorganizator plenerów i warsztatów fotograficznych. Moderator Ligi Fotografów Przyrody Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Toruńskiego. Fotografie jego autorstwa zamieszczano m.in. w książkach (publikacjach naukowych i przyrodniczych), albumach, kalendarzach, broszurach oraz na tablicach informacyjnych, plakatach i pocztówkach wydawanych staraniem Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Chełmińskiego i Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu. Fotografie i filmy autor zamieszcza również w Internecie: www.piotrszumigaj.com, www.instagram.com/piotr_szumigaj, www.facebook.com/FotografiaPrzyrodniczaiKrajobrazowa.

[F.Sz.]REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPowszechny Spis Rolny 2020 – ważne informacje
Następny artykułFabryka Sztuk online – odcinek 25 etnoquiz