Dott to druga firma po Tier, która wprowadziła flotę swoich hulajnóg do Tczewa. Poniżej krótka informacja prasowa jaką otrzymaliśmy od firmy Dott:

“Dott to wiodąca europejska firma z branży mikromobilności i ogłasza wprowadzenie do Tczewa swoich usług współdzielonych e-hulajnóg. 

Od kilku dni e-hulajnogi Dott odblokują Tczew dzięki niezawodnej obsłudze, świeżemu powietrzu i mniejszym korkom dla mieszkańców.

Flota 250 e-hulajnóg będzie dostępna dla mieszkańców Tczewa i gości, umożliwiając użytkownikom czerpanie przyjemności z podróży, która ułatwia odkrywanie nowych obszarów i odblokowywanie nowych doświadczeń.

Hulajnogi elektryczne Dott zostały zbudowane z myślą o bezpieczeństwie, dzięki dużym kołom, stabilnej konstrukcji, hamulcom i odpowiedniemu oświetleniu gwarantują komfort i bezpieczną jazdę. Oprogramowanie sterujące pojazdami ustala ograniczenia prędkości do 20 km/h, a także wprowadza strefy ograniczające prędkość, możliwość parkowania czy też jazdy np. w najbardziej zatłoczonych miejscach oraz moduły e-learningowe dostępne za pośrednictwem aplikacji Dott pozwalające na odpowiedzialną jazdę.

Konkurencyjne ceny kształtują się następująco: 0.85 PLN za minutę  i 2 PLN za odblokowanie oraz szeroką ofertę karnetów:

  • Karnet zapewniający nieograniczoną liczbę odblokowań przez 30 dni za 6 PLN 
  • Karnet na dwa przejazdy po 30 minut za 12 PLN 
  • Karnet na 30 przejazdów po 30 minut za 100 PLN  na 30 przejazdów aby  obniżyć koszty dla stałych użytkowników 

Konrad Tomaszewski, Area Manager Dott: “Nasze e-hulajnogi oferują najskuteczniejszy sposób podróżowania po Tczewie bez powodowania korków i zanieczyszczenia. Wnosimy nasze doświadczenie z wielu miast europejskich, aby zapewnić, że nasze usługi są starannie zintegrowane z miastem, oferując naszym użytkownikom  niezawodne usługi, przy jednoczesnym poszanowaniu innych użytkowników dróg i pieszych”.

Dott traktuje priorytetowo bezpieczeństwo swoich pasażerów, innych użytkowników dróg i pieszych, ściśle współpracując z miastami, w których działa, aby zaoferować usługi dostosowane do potrzeb każdego z nich. Naprawy i konserwacje będą wykonywane na miejscu przez specjalistów w magazynach Dott, zapewniając bezpieczeństwo, niezawodność i jakość. Pojazdy są budowane z myślą o trwałości i naprawiane są w razie potrzeby, a wszelkie części, których nie można ponownie wykorzystać, są poddawane recyklingowi.

Środowisko i wpływ społeczny leżą u podstaw każdej decyzji biznesowej w firmie Dott. Firma zajmująca się mikromobilnością pracuje nad ponownym wykorzystaniem, recyklingiem 100% używanych pojazdów i części, a jej jednym z priorytetów jest dążenie do przekroczenia pięcioletniej żywotności dla swoich pojazdów. Celem Dott jest w 100% elektryczna flota logistyczna i korzystanie z energii odnawialnej we wszystkich swoich miastach. Usługa została zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej dostępna, a Dott ściśle współpracuje z lokalnymi społecznościami, dążąc do równego zasięgu na obsługiwanych obszarach i współpracując z lokalnymi organizacjami, aby pomóc ulepszyć miasta, w których działa.

O Dotcie

Dott to europejski operator mikromobilności założony przez Henri Moissinac’a i Maxima Romain’a, którego misją jest uwolnienie naszych miast dzięki czystym przejazdom dla wszystkich. Dott obsługuje obecnie ponad 40 000 e-hulajnóg w największych miastach w Belgii  Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a od jesieni 2021 r. wprowadził flotę 10 000 e-rowerów. Dott wygrał wiele największych przetargów na świecie, obecnie zatrudniając ponad 600 pracowników, a główne zespoły znajdują się w Amsterdamie, Londynie i Paryżu.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMłodzieżowa Rada Miasta Tczewa znowu działa
Następny artykułWymienialnia książek – 6 maja