W ramach pomorskich spotkań online Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oferuje wsparcie osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą doświadczającą traumy wojny i przymusowej emigracji. Cykl szkoleń pozwoli zgłębić wiedzę osobom niosącym pomoc.
Szkolenie „Holistyczne wsparcie dziecka w doświadczeniu traumy wojny i przymusowej migracji z perspektywy terapii traumy i psychologii rozwojowej” to godzinny wykład lub prezentacja praktycznych rozwiązań plus 1 godzina rozmowy w formule Q&A. W czasie spotkań uczestnicy otrzymają sporo wiedzy z obszaru pracy z traumą i specyfiki doświadczenia wojny i migracji, ale także wiele praktycznych zabaw, pomysłów i rozwiązań, które można od razu wprowadzić w życie swojej klasy czy grupy. Osoby uczestniczące we wszystkich spotkaniach (na żywo lub poprzez nagranie) będą miały możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkolenia.
- Terminy spotkań na żywo:
- 10.11,17.11,24.11,1.12, 8.12, 15.12
- godz. 16:30-18:30
Link do wszystkich spotkań: https://tiny.pl/wgs3z
Konsultacje “na żądanie”
Nauczyciele, pedagodzy, zespoły animatorów lub grona nauczycielskie mogą aplikować o indywidualne lub grupowe spotkanie superwizyjne. W takiej przestrzeni możliwa będzie praca nad własnymi wątpliwościami i trudnościami, omawianie konkretnych zdarzeń i sytuacji, burze mózgów i możliwość uzyskania merytorycznego i emocjonalnego wsparcia.
Zapisy mailowo: wsparciedlawspierajacych@gmail.com
Inormacje o osobie prowadzącej wykłady i udzielającej wsparcia
Hania Hakiel jest psychotrapeutką integrującą w swojej pracy nurty psychologii humanistycznej, pracy z ciałem, terapii traumy, pozytywnej psychoterapii transkulturowej, Gestalt, Internal Family Systems. Od 2015 r. pracuje z osobami z doświadczeniem przymusowej migracji, oferując pomoc psychologiczną, jak również stabilizujące i integrujące zajęcia z wykorzystaniem sztuki, tańca, kreatywnej ekspresji, leczącego ruchu. Jest zaangażowana w budowanie społeczności opartych na wrażliwości rożnic indywidualnych, kulturowych, szczególnie tych zakorzenionych w doświadczeniu traumy, także tej kolektywnej i międzypokoleniowej.
Pomorskie spotkania on-line organizują Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach projektu Europejska Platforma Integracji Miast (EPIC). To projekt finansowany przez Unię Europejską – Fundusz Azylu, Migracji i Integracji (AMIF), którego celem jest poprawa integracji migrantów na szczeblu lokalnym.
(OMGGS)
REKLAMA MIEJSKA