Gmina Miejska Tczew informuje, że na podstawie zawartej umowy ze spółką PGE Paliwa  obsługę mieszkańców Tczewa w zakresie dystrybucji paliw stałych prowadzi firma: “TRANSBUD” NOWAK SPÓŁKA JAWNA w Tczewie przy ul. 30 stycznia 36 (górki przemysłowe), tel. 797 300 076.

Obecnie jest dostępna frakcja orzech jak i groszek. Paliwa stałe (węgiel, groszek) oferowany w ramach preferencyjnego zakupu węgla pochodzi z importu i każdorazowo przed jego nabyciem można sprawdzić aktualny certyfikat świadczący o jego pochodzeniu i parametrach.

Aby dokonać zakupu węgla po preferencyjnej cenie, mieszkaniec Tczewa musi posiadać zaświadczenie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – https://www.mops.tczew.pl/aktualnosci/za-wiadczenia-potwierdzaj-ce-wyp-acenie-dodatku-w-glowego-albo-rozpatrzenie-wniosku-o

Zaświadczenia uprawniające do nabycia węgla w ilości do 3 ton można zrealizować do 30 kwietnia 2023 r. Zatem jeśli w roku 2022 r. nie wykorzystano limitu 1,5 tony do końca grudnia br. to można wykorzystać go w 2023 r.

Z uwagi na duże zawirowania na rynku paliw prosimy na bieżąco śledzić ceny oferowanego węgla na stronie: www.cieplo.gov.pl – gdzie są informacje od wszystkich składów węgla, które oferują paliwa po cenie preferencyjnej oraz komercyjnej bardzo do siebie zbliżonej. Ceny stale się zmieniają i można je śledzić na bieżąco oraz kontaktować się z lokalnymi składami.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułArtystyczne ferie z CKIS
Następny artykułMetropolia jest okey – bezpłatny koncert Immortal Onion – 28 grudnia w CKiS