Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na cykl WARSZTATÓW POETYCKICH, który odbędzie się w ramach projektu Centrum Inicjatyw Twórczych.

  • 14 września 2021 godz. 17.00
  • Centrum Kultury i Sztuki
  • Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy

Warsztaty przeznaczone są dla osób w różnym wieku, pomyślane jako forma praktycznej pomocy literackiej. Skierowane są do osób amatorsko piszących wiersze i czerpiących satysfakcję z pisania poezji.

Poprowadzi je Sławomir Płatek – poeta, wielokrotny laureat konkursów literackich i poetyckich, animator kultury i publicysta. Inicjator i współorganizator cyklicznych warsztatów poetyckich „Pomost”, które odbywają się od 2009 w gminie Miastko, a także festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku. Prezes Stowarzyszenia Salon Literacki, zastępca redaktora naczelnego Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki. Redaktor Magazynu Filmowego Cinerama. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego w 2015.

W programie warsztatów jest m.in.

  • omówienie poezji współczesnej – wybrani autorzy, style, kierunki,
  • przybliżenie rożnych form budowy wierszy,
  • poezja nowej fali – jej znaczenie dla współczesności,
  • ćwiczenia praktyczne – praca na gotowych tekstach uczestników, forma i dyskusja.  

Na zgłoszenia uczestników warsztatów czekamy do dnia 8 września. Zgłoszenia (imię, nazwisko, telefon, e-mail) prosimy kierować na adres e-mail: zofia.daniel.tcz@wp.pl

lub telefonicznie 608 073 430.

Warsztaty poetyckie zaczynamy  14 września br.  o godz.17:00 – 19:00 i spotykamy się cyklicznie  w każdy wtorek i piątek do dnia 08 października włącznie, w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, ul. Wyszyńskiego 10.

Koordynatorem projektu jest Zofia Daniel, przewodnicząca Tczewskiego Koła Literatów im. Romana Landowskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego I Sportu w ramach program Narodowego Centrum Kultury “Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”.

(CKiS)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułGra miejska „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”
Następny artykułWielki Test Wiedzy o Metropolii na wysokości 130 m