W czwartek, 23 lipca zamknięty zostanie przejazd przez mostek nad Kanałem Młyńskim, w ciągu ul. Łąkowej.

Inwestycja jest związana z budową  ostatniego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej. Mostek przy ul. Łąkowej jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga pilnej przebudowy. Prace będą polegać na  wyburzeniu istniejącej konstrukcji i zastąpieniu jej nową, a także na dobudowaniu brakującego odcinka drogi dla rowerów od mostku w górę ul. Łąkową. Termin zakończenia prac to koniec grudnia br. i do tego czasu przejazd ulica Łąkową będzie utrudniony.

Jak informuje Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg, możliwość przejazdu na tym odcinku będą miały jedynie służby porządkowe, mieszkańcy oraz klienci podmiotów gospodarczych znajdujących się w sąsiedztwie. Objazdy poprowadzone zostaną ul. Malinowską i droga krajową nr 91. Już w najbliższy poniedziałek pojawią się tablice informujące o objazdach.

Budowa Wiślanej Trasy Rowerowej i przebudowa mostku nad Kanałem Młyńskim to inwestycja samorządu miasta Tczewa. Z ramienia miasta prowadzi ja Zakład Usług Komunalnych – Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma Roka  Budownictwo Sp. z o.o. ze Starogardu Gdańskiego. Koszt zadania to 3,4 mln zł.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułRejestr Danych Kontaktowych
Następny artykułXXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej – III turniej