W sobotę 24 czerwca odbył się Letni Turniej w Piłce Ręcznej Plażowej organizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Rozgrywki były podzielone na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez podziału na wiek. Pogoda była wręcz idealna dla rozegrania tego typu turnieju.

Na turnieju jak zawsze panowała przyjacielska atmosfera, nie brakowało uśmiechów i radości z gry. Całość uzupełniła liczna grupa kibiców, którzy z entuzjazmem kibicowali i żywiołowo reagowali na to, co działo się na boiskach, a działo się bardzo wiele.

Do rywalizacji zgłosiło się 11 zespołów – 4 zespoły kobiet i 7 zespołów mężczyzn.

Mecze zostały podzielone na  2 x 8 min plus 2 min. przerwy. Charakterystycznym dla tej dyscypliny jest fakt, że w każdej połowie trzeba wyłonić zwycięzcę. Mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej punktów meczowych – wygranie połowy meczu = 1 punkt meczowy, wygranie dwóch połówek = 2 punkty meczowe. W przypadku remisu rozgrywa się SHOOT-OUTy,  czyli akację sam na sam z bramkarzem.

W śród kobiet mecze rozegrano w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Bardzo miło oglądało się zmagania Pań szczególnie, że do rozgrywek przystąpiły byłe i obecne zawodniczki Tczewskiego Sambora. Można by powiedzieć, że były to mecze pokoleń tczewskich piłkarek, od byłych zawodniczek aż po te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z profesjonalną grą. Wszystkie mecze zakończyły się wynikami 2:0 bez konieczności rozgrywania Shoot-Out-ów.

W klasyfikacji końcowej z kompletem zwycięstw zwyciężyła drużyna BEER SAMBOR złożona z seniorek SAMBORA, na drugim miejscu z jedną porażką znalazła się drużyna SAMBOR KAPUCYNY, w której skład wchodziły Juniorki Starsze Samborzanek (jedna porażka), trzecie miejsce DAMY RADĘ ALBO NIE (byłe zawodniczki Sambora) a na czwartym miejscu znalazły się zbierające doświadczenie SMERFETKI SAMBOR – juniorki młodsze.

Mężczyźni zostali podzieleni na dwie grupy, po rozgrywkach grupowych dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Podobnie jak u Pań drużyny składały się z byłych i obecnych zawodników męskiej sekcji SAMBOR. Meczom towarzyszyło dużo emocji, szczególnie tych pozytywnych. Było dużo uśmiechu, żartów z udanych jak i nie udanych akcji.

W pierwszym z półfinałów MKS Delfin Grudziądz bez większych kłopotów pokonał ekipę DAFI 2:0. Drugi półfinał był już bardziej zacięty, rywalizowali w nim zeszłoroczni finaliści. Ekipa OREK mająca w składzie Michała Daszka podejmowała zeszłorocznych zwycięzców ATEN Domy. Obie połowy zakończyły się minimalną różnicą bramek, co więcej o dogrywce zadecydowały ostatnie sekundy. Ostatecznie drużyna OREK wzięła rewanż za zeszłoroczny finał i wygrała po serii schoot-out 2:1.

Półfinał i finał stały na bardzo wysokim poziomie, w obu przypadkach zwycięzców poznaliśmy dopiero po bardzo efektowych dogrywkach. Ostatecznie w turnieju Zwyciężyła ekipa MKS Delfin Grudziądz przed ORKAMI, trzecie miejsce zajęła drużyna ATEN Domy, czwarta lokata przypadła drużynie DAFI.

Na zakończenie zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora – Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Serdecznie dziękuję zawodnikom za udział i dostarczenie nie lada emocji, a zgromadzonym kibicom za stworzenie świetnej atmosfery!

TCSiRREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułTczew na 5 z Flex Poland – wyniki końcowe
Następny artykułGrand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym – I Turniej