“Z przykrością informujemy, że planowany na 29.04.2023 koncert FORMACJI 22 “To był Maj” został odwołany. Decyzja ta została podjęta z powodu nieprzewidzianych okoliczności, których niestety nie udało się rozwiązać w krótkim czasie.Organizatorzy i zespół bardzo przepraszają za wszelkie niedogodności związane z odwołaniem wydarzenia. Osoby, które zakupiły bilety otrzymają zwrot pieniędzy. Już teraz rozpoczęliśmy planowanie, aby w przyszłości zorganizować kolejny koncert w Tczewie i cieszyć się muzyką razem z lokalną społecznością. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, jakie nam okazaliście.”

Kto wczesną wiosną nie wspominał młodzieńczych porywów serca? Komu zakochanie nie dawało spać? Kto nie marzył o miłości? Kto nie zakwitał dzięki niej?

„… to był maj…” ‒ koncert o miłości (nie tylko w romantycznym wydaniu) jest projektem orkiestry symfoniczno-elektronicznej „FORMACJA 22”, która za cel postawiła sobie  tworzenie widowisk muzycznych odbiegających od tradycyjnych koncertów muzyki poważnej.

Repertuar dobranych utworów pochodzi z mieszanki stylów muzycznych: muzyka klasyczna, filmowa, polskie i zagraniczne utwory popkulturowe, a wszystko to w zaskakujących i nieoczywistych aranżacjach.

Podczas koncertu publiczność zobaczy dedykowane do utworów wizualizacje oraz wiele elementów scenografii w pełnej oprawie oświetleniowej. Artyści zaprezentują wiele niespodziewanych zwrotów akcji, a odbiorcy zaproszeni zostaną do interaktywnego uczestniczenia w widowisku.

Skład FORMACJI22 to muzycy-absolwenci uczelni muzycznych, chór oraz towarzyszący im zespół

Techniczny. Orkiestra będzie czasem wzruszać, czasem rozśmieszać, ale przede wszystkim wyzwalać w słuchaczach ważne obszary wrażliwości na dźwięk, obraz i wszelkie przejawy artystycznych działań.

FORMACJA22, która w swoich szeregach ma młode gwiazdy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej, takie jak Weronika Kulpa, Marika Staszewska, Jakub Klemensiewicz czy Paweł Witulski. Unikalna mieszanka stylów muzycznych, kreatywnych aranżacji i nieszablonowego spojrzenia na artystyczny performance, przypomina, że muzyka jest potężnym, uniwersalnym i jednoczącym językiem, którego należy doświadczać i który warto celebrować. Jest językiem, który nas wszystkich wzmacnia.

Solistką podczas koncert „… to był maj…” będzie SYLWIA RÓŻYCKA – aktorka scen muzycznych oraz dramatycznych. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w 2006 roku w spektaklu “FOOTLOOSE” w reżyserii Macieja Korwina. Następnie była związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni i z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. W 2008 roku zaproponowano jej współpracę z Teatrem Polskim w Szczecinie, z którym jest związana do dziś. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym ROMA oraz Operą na Zamku w Szczecinie. W roku 2017 oraz w 2021 została laureatką nagrody teatralnej Bursztynowy Pierścień dla najlepszego aktora w sezonie. O jej kunszcie i wybitnym talencie wokalnym będą mogli się Państwo przekonać już wkrótce.

Warto dołączyć do nas w wiosenny wieczór, by stać się częścią wyjątkowego przedsięwzięcia i cieszyć się pięknem muzycznej harmonii!

FORMACJA22 – to niepowtarzalny projekt muzyczny na polskiej scenie kulturalnej.

Idea powołania naszego składu powstała z potrzeby podzielenia się alternatywnym spojrzeniem na łączenie stylów i form muzycznych. Nieskończona ilość dźwięków i ich interpretacji pozwala na wykreowanie kolejnej nieskończoności sposobów wyrażania muzyki.

Nasze doświadczenie doprowadziło nas do momentu i miejsca, w których uznaliśmy, że co najmniej warto podzielić się naszym spojrzeniem z Wami. Każdy z członków naszej formacji ma bogate doświadczenie, które bezpośrednio wpływa na wysoką jakość artystyczną produkowanych wydarzeń.

Projekt zawiązał się w 2022 roku w Sopocie, a grupa która się wtedy uformowała liczyła 22 osoby i instrumenty. Liczba 22 jest wdzięcznym, liczebnym określeniem początku naszej idei i zarazem punktem wyjściowym do realizacji nowych i nieszablonowych pomysłów muzycznych.

#formacja22rocks

ORGANIZATOR: 50EVENTS.PLREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułOgólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Kobiet
Następny artykułPełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Budowa oczyszczalni wód opadowych – wyloty do Kanału Młyńskiego”