Już po raz szesnasty słuchacze Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odśpiewali radosną pieśń studentów “Gaudeamus igitur”.

Przewodnicząca zarządu, Maria Banna, w imieniu własnym i słuchaczy serdecznie powitała zaproszonych gości: Senatora RP Ryszarda Świlskiego, Starostę Powiatu Tczewskiego Mirosława Augustyna, członków Rady Senatu TUTW, Panią Adę Rusiecką, księdza prałata Antoniego Dunajskiego, dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Tomasza Hildebrandta oraz licznie przybyłych na uroczystość słuchaczy i sympatyków Uniwersytetu.

Senator RP Ryszard Świlski oraz starosta Mirosław Augustyn przyjęli ślubowanie od nowo przyjętych studentów i wręczyli indeksy. Przewodnicząca przekazała informacje o Uniwersytecie i jego aspektach prawnych. Zaznaczyła, że członkowie zarządu pracują społecznie.

Zarząd TUTW opiera swoją działalność na realizacji zadań publicznych dofinansowanych ze środków Gminy Miejskiej w Tczewie oraz Powiatu Tczewskiego. Maria Banna wspomniała również o chwilowych trudnościach w realizowaniu w dotychczasowej formie zadań, szczególnie wykładów. Pozostała działalność, czyli gimnastyka usprawniająca, aquaspinning, spotkania integracyjne w terenie, wyjazdy do teatru i opery, warsztaty rękodzieła artystycznego, warsztaty teatralne realizowane są na bieżąco.

Inaugurację roku akademickiego zakończyła premiera widowiska pn. “Międzypokoleniowy wieczór poetycko-literacko-muzyczny.  Każdy odczuwa ją inaczej” z udziałem studentów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  utalentowanej młodzieży szkół średnich oraz studentów Uczelni Muzycznej w Gdańsku, którzy zapewnili oprawę muzyczną podczas wydarzenia kulturalnego.

Widowisko powstało na podstawie przesłanych wierszy o czasie pandemii.  Wyróżnione  wiersze, w których autorska wyobraźnia i  refleksja nad sytuacją pandemiczną stały się inspiracją do napisania przez reżysera, Piotra Weintza, scenariusza do powyższego widowiska teatralnego. Jury wyłoniło 9 laureatów, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Było to pierwsze przedsięwzięcie tego rodzaju. Publiczność owacjami nagrodziła występ całego zespołu teatru TUTW. Wszystkie autorskie wiersze będą sukcesywnie publikowane na łamach “Kuriera Tczewskiego”.

– W dobie pandemii, życzę Państwu  wytrwałości, siły, dbałości o siebie i zdrowie rodziny. Znajdź dzisiaj kilka minut, by usiąść w ciszy i po prostu, bądź wdzięczny za wszystko co masz – powiedziała Maria Banna na zakończenie imprezy.

Zadanie publiczne zrealizowano ze środków finansowych Powiatu Tczewskiego.

Powyższe zajęcia odbywały  się z zachowaniem bezpieczeństwa i  wszelkich wymogów sanitarnych.

M.B.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułZmiana harmonogramu odbioru odpadów – w listopadzie
Następny artykułTczew Gminą Przyjazną Przedsiębiorcom