Mistrzostwa Świata Flyball odbędą się 28-29 maja 2022 w Lommel, Belgia. Stadion “De Soeverein” jest w stanie pomieścić do 8 000 widzów i na czas Mistrzostw podłoże zostanie wyłożone specjalnymi amortyzującymi matami – co jest dużą zmianą dla polskich psów trenujących głównie na trawie. Jest to impreza pod patronatem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej.

Kwalifikację z Polski dostało siedem drużyn z najlepszym wynikiem z sezonu 2021. Tczewski zespół będzie reprezentować 6 psów: Pepper (whippet), Flaszka (whippet), Hope (border collie), Cookie (border collie), Vini (mix), Suzi (mix). Ludzka część zespołu obejmuje dziesięć osób.
Trasa z Tczewa w jedną stronę wynosi 1200 km (12h). Wynajętym busem oraz jednym prywatnym autem Ultrasi wyjeżdżają w środę wieczorem. Konieczne będą minimum 3 przerwy dla pełnego komfortu psów, które pokonują takie odległości w specjalnie przygotowanych klatkach transportowych. Przy stadionie wszystkie polskie ekipy wykupiły pola namiotowe przygotowane przez organizatorów wydarzenia. 
Ultra Flyball Team rozpocznie walkę o jak najlepszą lokatę w sobotę o godzinie 11:20. W ten dzień najważniejsza będzie bezbłędność, aby osiągnąć jak najwyższe miejsce w grupie. W niedzielę skupią się na szybkości, aby przesunąć się w rankingu. Jest możliwość wykupienia transmisji na żywo na stronie https://www.working-dog.com/livestream/buyticket?id=268&p=event.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułPrzebudowa ulicy Zygmunta Starego – umowa podpisana
Następny artykułNowy projekt CKiS – Kultura w sąsiedztwie – czyli pikniki rodzinne w przestrzeni miejskiej Tczewa!