W dniach 18-20 stycznia w Galerii Echo w Kielcach odbył się pierwszy zjazd Bilardowej Ekstraklasy w sezonie 2024. Bilardziści Europool Arkadia Tczew pauzowali w pierwszej kolejce, więc wykorzystali wolny czas na wspólny trening w Warszawie. O ligowe punkty walczyli: Roman Wasilewski, Paweł Krysiński, nowy nabytek Arkadii Wadim Papiż oraz Kamil Sząszor.

Pierwszy pojedynek zawodnicy z grodu Sambora rozegrali z aktualnymi mistrzami Polski DaSo Team Dekada Sosnowiec. Gracze Arkadii od samego początku prezentowali się fenomenalnie. Pierwsza para Wasilewski/Papiż bez najmniejszych problemów pokonała parę Macioł/Sobiech 4:0. Równie dobrze spisał się duet Krysiński/Sząszor, który zwyciężył z parą Szewczyk/Regieli. Po dwóch sesjach Arkadia prowadziła 8:2. Do ostatniej decydującej sesji tczewska drużyna posłała do boju zawodników Papiż/Sząszor, zaś w drużynie mistrzów Polski najlepszy możliwy duet w Bilardowej Ekstraklasie Szewczyk/Macioł. Europool Arkadia prowadziła już 10:3 i była bardzo bliska sensacyjnego zwycięstwa. Od tego momentu mistrzowie Polski zaczęli grać znakomicie. Arkadii nie udało się dowieźć wysokiego prowadzenia do końca i ulegli rywalom 10:12.

Dzień później Arkadia rozegrała drugi mecz. Bilardziści tczewskiego zespołu chcieli jak najszybciej zapomnieć o poprzednim przegranym pojedynku. Rywalem Europool Arkadii Tczew był brązowy medalista Bilardowej Ekstraklasy 2022 roku Zakręcona Bila Poznań. Dwie pierwsze sesje to ponownie kapitalna dyspozycja Arkadii. Przed ostatnią parą tczewianie prowadzili 8:4. Tym razem Arkadia zdołała postawić kropkę nad i. Ostatecznie Europool Arkadia Tczew pokonała Zakręconą Bilę Poznań 12:10.

Plan minimum z pierwszego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy został wykonany. Jednak można mówić o małym niedosycie, ponieważ przegrana z aktualnymi mistrzami Polski biorąc pod uwagę przebieg meczu na pewno boli. Już z wielkim niecierpliwieniem czekamy na drugi zjazd Ekstraklasy. Bilardziści w Galerii Echo spotkają się ponownie w dniach 6-8 czerwca. Europool Arkadia Tczew rozegra wówczas trzy pojedynki z drużynami z Gdańska, Sokółki oraz Krakowa.

(Arkadia Tczew)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułHarmonogram rekrutacji do samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych
Następny artykułPiotr Lemańczyk Trio na deskach CKiS – 29 lutego