Daj dziecku miłość i zostań rodziną zastępczą. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie zaprasza osoby zainteresowane na szkolenie dla kandydatów na niezawodową rodzinę zastępczą.

Każdy, kto może stwierdzić, ze miał szczęśliwe dzieciństwo, nigdy nie odczuje tragedii dziecka, pozbawionego domu rodzinnego. Trudno jest pojąć, że dla rodziców może być coś ważniejszego niż ich własne dziecko? Trudno jest pojąć, że rodzice biologiczni nie potrafią docenić niebywałego daru, jakim jest możliwość posiadania i wychowywania własnych dzieci. Najczęstszymi przyczynami, które powodują, że dzieci zostają odebrane z rodzin biologicznych są: ubóstwo, złe warunki mieszkaniowe, brak pracy, alkoholizm i inne uzależnienia, ciężkie choroby somatyczne i psychiczne, niezaradność życiowa, niezaradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych oraz skutki przedwczesnego macierzyństwa.
Pytając o właściwe miejsce wychowania dziecka, każdy, bez wahania, odpowie, że jest nim rodzina. Każdy zapewne potwierdzi, ze placówka nie wychowa, nie otoczy miłością, nie da poczucia bezpieczeństwa, nie zbuduje zdrowej tożsamości.
Jedynym ratunkiem dla nich są rodzinne formy opieki zastępczej.
Najbliższe szkolenie dla kandydatów rozpocznie się 11 kwietnia 2023 r.
Zapraszamy do kontaktu:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
ul. Wojska Polskiego 6, 83-110 Tczew
☎️58 530 44 40
☎️58 532 07 84
📧e-mail: pcpr@pcpr.tczew.pl
Więcej informacji na temat pieczy zastępczej można znaleźć na stronie PCPR Tczew 👇👇👇
https://pcpr.tczew.pl/informacje-ogolne/piecza-zastepcza/REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułW Tczewie rusza Jadłodzielnia! Bierz co chcesz i włóż coś też!
Następny artykułPełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. ” Przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Czyżykowskiej i Polnej w Tczewie”