Święto miasta bez uroczystej sesji

174

30 stycznia od 1992 roku obchodzony jest jako Dzień Tczewa. Zwykle towarzyszy mu wyjątkowa oprawa, m.in. uroczysta sesja Rady Miejskiej. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczysta sesja odbędzie się w innym terminie, prawdopodobnie w maju lub czerwcu. Wówczas również wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.

W niedzielę, 31 stycznia o godz. 9.30 w kościele farnym odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców.

Dzień Tczewa jest pamiątką wkroczenia wojsk gen. Józefa Hallera do Tczewa – 30 stycznia 1920 roku. Co roku jest okazją do przypomnienia powrotu miasta do Macierzy, ale także do nagrodzenia tych, którzy zasłużyli się dla Tczewa swoją pracą i osiągnięciami.

Tradycją stało się wysyłanie przez prezydenta Tczewa Mirosław Pobłockiego życzeń urodzinowych tym mieszkańcom, którzy urodzili się 30 stycznia. Jubilaci otrzymują też upominek w postaci tczewskiego kalendarza ściennego. W tym roku już po raz siódmy życzenia trafiły do jubilatów. Takich mieszkańców mamy obecnie 142, w wieku od 3 do 92 lat.

M.M.REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSesja Rady Miejskiej w Tczewie – 28 stycznia
Następny artykułPlan postępowań o udzielenie zamówień jakie przewiduje przeprowadzić Zamawiający w 2021 r. (aktualizacja)