Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku zaprasza 9 listopada br. na obchody Światowego Dnia Adopcji. W tym dniu upowszechniany jest międzynarodowy symbol adopcji, czyli narysowana na dłoni uśmiechnięta buzia. Wspólne świętowanie to również okazja, by wyjaśnić, czym jest sam proces adopcyjny, oraz obalić mity związane z przysposobieniem.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” obchodzony jest od wielu lat na całym świecie. Inicjatorem tego pomysłu jest Hank Fortener, który zaczął propagowanie adopcji poprzez docenianie rodzin adopcyjnych, ich trudu i determinacji ustanawiając specjalnie dla nich World Adoption Day. Dzień Adopcji to dobry moment, aby podkreślić, jak istotną rolę spełniają rodziny adopcyjne oraz podziękować im za miłość, wytrwałość i cierpliwość w wychowaniu dzieci. Wspólne świętowanie to również idealna okazja, by nie tylko uświadamiać, czym jest sam proces adopcyjny, ale też obalać mity związane z przysposobieniem. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość, a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Popularyzacja symbolu ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego. Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia jakim jest jawność adopcji, która jest procesem ciągłym, trudnym emocjonalnie, ale co istotne, wykonalnym.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. Zachęcamy również do udostepnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

W dniu 9 listopada odbędzie się Dzień Otwarty Ośrodka dający możliwość spotkań indywidualnych z pracownikami w godzinach 8.00-19.00. Jeżeli są Państwo zainteresowani, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 58 341 46 07 lub drogą email (sekretariat@poa-gdansk.pl), w celu umówienia godziny spotkania.

POA GdańskREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNabór do Pracowni Nowych Mediów w CKiS
Następny artykułKoszykówka 3×3 dziewcząt – wyniki końcowe