Sztuka nie zna granic i przeciwności losu. Tymi słowami można podsumować wystawę poplenerową „Sztuka bez Maski”, której pierwsza odsłona miała miejsce 6 czerwca w Residence w Jastrzębiej Górze.
Tam również odbył się plener malarski z udziałem siedemnastu uznanych artystów z kraju i zagranicy. Znaleźli się wśród nich zarówno malarze o światowej renomie, wykładowcy akademiccy oraz młodzi, za to bardzo zdolni twórcy. Wzajemna wymiana doświadczeń i spostrzeżeń na otaczającą rzeczywistość oraz wspólna, twórcza praca stanowiły wartość dodaną całego przedsięwzięcia, w efekcie czego oglądający wystawę mogli podziwiać różne nurty i style w sztuce. Ta artystyczna mozaika przyciągnęła na wernisaż liczne media oraz przedstawicieli czołowych polskich galerii. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. Polskie i światowe muzea i galerie już zaproponowały swoją przestrzeń do zaprezentowania „Sztuki bez Maski”. Plany organizatorów sięgają najbliższego roku. Na początek, czyli 5 lipca obrazy zawitają do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Pałacu Sannikach, a zwieńczeniem projektu będzie… Paryż – to już zasługa Galerii Quantum.
Należy wspomnieć, że dzięki determinacji prezesa Sea Power Tomasza Kimli i wielkiemu zaangażowaniu w przedsięwzięcie surrealisty Jarosława Kukowskiego, plener i wystawa były wielkim wydarzeniem artystycznym, które zorganizowano pomimo trudności i ograniczeń wynikających z obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce.
Fotografie ze zbiorów organizatorów wystawy
Artyści biorący udział w wystawie „Sztuka bez Maski”: Karol Bąk, Janusz Błaszczak, Sylwester Chłodziński, Maria Dziopak, Dominika Hofman, Ewa Jasek, Aneta Jaźwińska, Grzegorz Kalinowski, Michał Kaszewski, Jarosław Kukowski (kurator i pomysłodawca), Włodek Kwiatkowski, Janusz Lewandowski, Sabina Maria, Agata Maślankiewicz, Jacek Maślankiewicz, Dariusz Miliński i Daniel Pielucha.
(organizatorzy)
REKLAMA MIEJSKA