Straż Miejska kontroluje noszenie maseczek

175

Koniec pobłażania.  Tczewska Straż Miejska zapowiada jeszcze więcej kontroli – zwłaszcza w autobusach i galeriach, gdzie z łatwością można spotkać osoby, które nie zasłaniają ust i nosa.

Choć obowiązek zakrywania ust i nosa  nadal obowiązuje, nie wszyscy o tym pamiętają. Na numer alarmowy straży  trafia  coraz więcej sygnałów, że osoby korzystające z komunikacji miejskiej zapominają o zakładaniu maseczek. Celem kontroli jest  przypomnienie o aktualnych zasadach bezpieczeństwa i o tym, że odpowiedzialne zachowanie i troska o innych zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Pomimo wielu tygodni upominania i rozmów są osoby, które  nie stosują się do obowiązującego nakazu . Wszystko to sprawiło, że strażnicy  sięgną po bardziej zdecydowane środki, w tym mandaty karne.

Pasażerowie, którzy uparcie będą odmawiać zasłaniania ust i nosa, muszą się liczyć z możliwością otrzymania mandatu w wysokości do 500 zł.

Patrole straży  pojawią  się także w galeriach handlowych.

Cały czas liczba zachorowań i  hospitalizacji rośnie , dlatego będziemy prowadzili kontrole cyklicznie . Zależy nam na wspólnym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa sanitarnego w przestrzeni  publicznej oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań.

(Straż Miejska)REKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułMedal Polskiego Związku Działkowców dla prezydenta Tczewa
Następny artykułArkadia ma najlepszych amatorskich graczy bilarda