18 września nastąpi uroczyste otwarcie Stanicy Rowerowo-Rekreacyjnej. Śliwiny kontynuują realizację idei sołectwa przyjaznego turystyce rowerowej.

Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwinach zakończyło po ponad roku pracy realizację projektu stanicy rowerowo-rekreacyjnej, która została zlokalizowana 50 metrów od krzyżówki w Śliwinach w kierunku na Waćmierek.

— Tutaj krzyżują się szlaki rowerowe Grzymisława, Joannitów oraz Jabłoniowy, więc jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek, mówi Zenon Staszewski, radny wsi Śliwiny. Oprócz ławek, sprzętu do rekreacji umieściliśmy tam tablicę informacyjną na temat historii Śliwin, a jest ona pełna ciekawych wydarzeń. W Stanicy jest także stacja naprawcza, która umożliwi  uzupełnienie powietrza w kołach czy wykonanie drobnych napraw. Nasza Stanica to nowy ważny punkt na szlakach rowerowych na południowym zachodzie Tczewa.

Uroczyste otwarcie Stanicy Rowerowo – Rekreacyjnej w Śliwinach będzie miało miejsce 18 września 2021 roku. Projekt został sfinansowany w ramach LGD Wstęga Kociewia, a także dzięki wsparciu następujących instytucji i firm: UG Tczew, Pomorska Grupa Producencka SAD, NovaClinica w Tczewie, Vetrex sp. z o.o. w Rokitkach, Bank Spółdzielczy w Tczewie, DEKPOL S.A. w Pinczynie, Żwirownia Rokitki, Gminny Związek Kółek Rolniczych, Moli bud Andrzej Turzyński oraz Wojt-Bud Wojciech Witkowski.

Stanica Rowerowo-Rekreacyjna to kolejny projekt zrealizowany w Śliwinach. W 2017 roku mieszkańcy przy pomocy sponsora wyremontowali zabytkową kapliczkę na skrzyżowaniu. W tym roku do dyspozycji zostało oddane boisko do piłki nożnej, a w trakcie renowacji jest druga zabytkowa kapliczka położona przy drodze do Waćmierka.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn.: “Stanica rowerowo – rekreacyjna w Śliwinach”  mająca na celu:  “Zwiększenie atrakcyjności części obszaru objętego LSR, przez które przebiegają szlaki rowerowe, poprzez stworzenie przyjaznej dla turystyki rowerowej infrastruktury – stanicy rowerowej na bazie dotychczasowej infrastruktury” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i uzyskała wsparcie za pośrednictwem LGD “Wstęga Kociewia” w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  na lata 2014-2020 dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin i Tczew.

P.TobolskiREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułNarodowy Spis Powszechny – skorzystaj z bezpłatnej pomocy rachmistrza
Następny artykułZagospodarowanie terenu przy ul. Bora – Komorowskiego