W ostatnich dniach sierpnia w Klubie Rodzinnym Zatorze odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców Starego Miasta i Zatorza. W ramach spotkania podsumowano konkurs „Podwórkowa od-nowa”, w którym to grupy sąsiedzkie mogły ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 500 zł do 15 000 zł.

W ramach projektu „Miasto od Nowa. Rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego,  grupy sąsiedzkie uzyskały środki finansowe na zagospodarowanie przydomowych podwórek, ogródków itp. Przestrzenie wspólne zostały wyposażone m.in. w różnorodną roślinność, meble ogrodowe, hamaki, leżaki, altany ogrodowe, stojaki rowerowe. Warunkiem koniecznym było, aby działania angażowały mieszkańców w formie pracy społecznej na rzecz realizacji działania.

Podczas spotkania na Zatorzu przeprowadzono warsztaty kreatywne, przygotowano animacje, gry i zabawy, które miały na celu zaangażować mieszkańców i nawiązać do celów rewitalizacji.

Kolejna edycja konkursu „Podwórkowa od-nowa” odbędzie się w 2022 roku.

Fot. Przemysław JudkowiakREKLAMA MIEJSKA
Poprzedni artykułSmart Metropolia 2021 – czyli kiedy powstanie metropolia na Pomorzu?
Następny artykułTczewianie na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego U-16